Racionalus sprendimo priėmimo procesas


Įvadas. Skurdas ir socialinė atskirtis Lietuvoje. Skurdo ir socialinės atskirties Lietuvoje atsiradimo priežastys. Skurdo Lietuvoje statistiniai duomenys. Problemos sprendimo alternatyvos. Išvados. Literatūra.

Skurdo ir socialinės atskirties Lietuvoje atsiradimo priežastys

Skurstantys visuomenės nariai negali visavertiškai dalyvauti visuomenės gyvenime, jų vaikai turi mažesnes galimybes mokytis, save realizuoti. Skurde užaugę vaikai dažniau ir patys skursta. Taip susikuria uždari skurdo ratai, didėja visuomenės susiskaidymas ir socialinės įtampos. Nepatenkinti gyvenimu, nusivylę, atskirtyje gyvenantys piliečiai lengviau paveikiami populistų, o tai turi neigiamų padarinių mūsų politikai: visuomenė tampa lengvai manipuliuojama. Kai piliečiai jaučiasi bejėgiai, įsigali nomenklatūrinis šalies valdymas. Be to, jeigu neteksime atjautos skurstantiems tėvynainiams ir solidarumo su jais, mes patys susvetimėsime.

Iš visų pasiūlytų alternatyvų geriausias sprendimas yra darbo vietų didinimas. Kadangi viena iš didžiausių skurdo priežasčių Lietuvoje yra nedarbas alternatyva būtų veiksmingiausia mažinant skurdo lygį šalyje. Didinant darbo vietų skaičių atsirastų galimybė įsidarbinti skurstantiems, bedarbiams bei jaunimui. Turintys darbo vietą šie asmenys galės savarankiškai užtikrinti savo ir savo šeimos gerovę. Asmenys nebus priklausomi nuo socialinių paramų, turės užimtumą bei mažins šalies nedarbo lygį.

Mažinti skurdą Lietuvoje yra siūlomos tokios alternatyvos kaip parama skurstančių šeimų vaikams, parama bedarbiams ir jų šeimoms, darbo vietų didinimas, socialinė parama bei švietimas ir profesinis mokymas. Šios alternatyvos ne tik mažintų skurstančiųjų skaičių, bet ir gerintų jų gyvenimo lygį, suteiktų daugiau galimybių pilnavertiškam gyvenimui.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1633 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Racionalus sprendimo priėmimo procesas
    10 - 5 balsai (-ų)
Racionalus sprendimo priėmimo procesas. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/racionalus-sprendimo-priemimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:57
×