Radauskas Begalinis liūdesys


Begalinis liudesys analize. Henrikas radauskas begalinis liudesys analize. Henrikas radauskas begalinis liūdesys. Begalinis liudesys radauskas. Henrikas radauskas begalinis liudesys interpretacija. Radauskas begalinis liudesys analize. Radausko eilerasciu analize. Radausko eilerascio analize. Henriko radausko eilerascio begalinis liudesys analize. H.radauskas begalinis liudesys.

Lietuvių analizė. Henriko radausko eilėraščio "begalinis liūdesys" analizė ir interpretacija.


Henrikas radauskas – vienas ryškiausias xxa. Lietuvių poetų modernistų, atsiskleidęs estatizmo šalininkas, kurio kūryba atsiremia į gamtos grožį, kultūrą ir meną. Taip pat h. Radauskas lyrikoje naudoja impresionistiškus potepius: žalia, raudona, mėlyna. Dar poetas dažniausiai nepalieka vietos savo jausmų ar asmeninio gyvenimo atspindžiams. Tai vienas iš h. Radausko kūrybos bruožų, kuris yra lyrinio subjekto „aš“ atsisakymas, jį pakeičia pasakotojas, kuris tarsi iš šalies stebi viską. H. Radausko rinkinio „fontanas“ eilėraščio „begalinis liūdesys“ lyrinis subjektas taip pat yra pasakotojas.

Eilėraščio „begalinis liūdesys“ pavadinimas atskleidžia ne tik eilėraščio nuotaiką, bet ir yra susijęs su jo tema bei idėja, tai nusivilimas tikrove ir džiaugsmo neradimas. Poetas remiasi gamta: „pavasario gėlė tyli/žolėj geltoną veidą slepia. “ jau pirmoje strofoje naudojamas palyginimas išryškint liūdesį: „naktis kaip ašara šviesi“. Liūdesio motyvas kartojasi kiekvienoje strofoje. Ši būsena išsiskleidžia visame meniniame pasaulyje, bet semintalumo nėra, nuo to gelbsti ironija, kuri remiasi žvaigždžių ir mėnulio motyvais: „danguj apalpę žvaigždės guli. “ taip pat eilėraštyje kuriamas pavasario nakties vaizdas. Kiekviena strofa - šio vaizdo fragmentas, kuriuos sieja liūdesio motyvas.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2011 m.
  • Viktorija
  • 2 puslapiai (328 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 10 KB
  • Radauskas Begalinis liūdesys
    10 - 1 balsai (-ų)
Radauskas Begalinis liūdesys. (2011 m. Gruodžio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/radauskas-begalinis-liudesys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:35