Radauskas Pradžia analizė ir interpretacija


Henrikas radauskas pradzia analize. Henrikas radauskas pradzia. Henrikas radauskas pradzia interpretacija. Henrikas radauskas stebuklas analizė. Pradzia radauskas. Girtuoklis grįžta namo. H.radauskas pradzia. Radausko eilerasciu tema. Poetai arba katastrofa analize. Girtuoklis grizta namo analize.

Henriko radausko eilėraščio „pradžia“ analizė ir interpretacija.

Henrikas Radauskas – vienas žymiausių estetinės kūrybos poetų Lietuvoje. Jo eilėraščiai tiesiog kuria grožį, vyksta, o ne moko ar skatina. Poeto kūrybai būdinga estetinė distancija – neatskleidžiami jausmai, išgyvenimai. Taip pat eilėraščiuose kalbama pasakotojo akimis, yra daug kultūros ženklų. Visa tai atsispindi ir jo eilėraštyje „Pradžia“.

Kūrinio pavadinimas nurodo eilėraščio laiką – visa ko pradžią, pasaulio sukūrimą. Nors vyraujantis kontekstas yra biblinis, bet autorius nieko neskatina, tiesiog vaizduoja pasaulio pradžią remdamasis Biblija.

Eilėraštyje veikėjų emocijos atskleidžiamos veiksmais. Pirmame posme aprašoma pasaulio sukūrimo priežastis. Jis pamato „šokantį Adomą“. Kas tas „Jis“ eilėraštyje nėra įvardinta, tačiau galime suprasti, jog tai Dievas. Pasaulio kūrimas įvardijamas kaip žemės trypimas. Nors jausmai neaprašomi, tačiau iš veiksmų suprantame, kad Dievas piktas.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (353 žodžiai)
  • Radauskas Pradžia analizė ir interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Radauskas Pradžia analizė ir interpretacija. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/radauskas-pradzia-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:20
×