Radiacija kasdieniame gyvenime


Radiacija - tai jonizuojančioji spinduliuotė, kuri veikia aplinką iš skirtingų šaltinių. Pagal prigimtį radiacija skirstoma į natūralią ir žmogaus sukurtą. Natūrali spinduliuotė. Radioaktyviųjų dalelių grėsmė. Radioaktyvusis maistas. Pavojingi paviršiai. Kačių dėžutės. Rūkaliai. Močiūtės palikimas. Įspėjamieji žėnklai. Kambariai. Apsauga nuo radiacijos. Mus saugo. Išvados. Naudota literatūra.


Radiacijos apibrėžimas; Radiacijos skirstymas; Radioaktyviųjų dalelių grėsmė; Radioaktyvumo turintis maistas, paviršiai ir daiktai; Apsauga nuo radiacijos; Išvados; Naudota literatūra.

Kosminiai spinduliai – nepaprastai didelės energijos dalelių srautas (vandenilio ir helio), kuris atklysta į Žemę iš visų pusių, jų intensyvumas nepriklauso nuo Žemės sukimosi apie savo ašį.

Kurį laiką manyta, kad maža radiacijos dozė nekenkia, tačiau pasaulio mokslininkai teigia, kad ir maži radiacijos kiekiai žmogaus sveikatai yra pavojingi. Maži jonizuojančių spindulių kiekiai skatina vėžinių ligų atsiradimą, dideli suardo ląsteles, pažeidžia organizmo audinius ir sukelia greitą mirtį. Būtina vengti net ir menkų radiacijos šaltinių, tad sužinosite kur slepiasi pražūtingosios dalelės.

Braziliškas riešutmedis taip giliai įleidžia šaknis, kad jos absorbuoja žemės gelmėse esantį radį.

Radiaciją spinduliuoja ir bananai. Tiesa, jų reikėtų suvalgyti daugiau nei 5 mln., kad iškiltų reali grėsmė sveikatai.

Specialistai perspėja, kad kuo didesnis marmurinio paviršiaus plotas, tuo daugiau radiacijos jis skleidžia. Todėl neskubėkite atnaujinti interjero marmuro detalėmis. Pavojingiausi yra marmuriniai stalviršiai. Laikui bėgant ant jų supjaustytas maistas gali pakenkti sveikatai.

Nešvarus kačių smėliukas yra didžiausias radiacijos šaltinis. Specialiame katėms skirtame smėliuke yra bentonito molio.

  • MS PowerPoint 1682 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (528 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamilė
  • Radiacija kasdieniame gyvenime
    10 - 6 balsai (-ų)
Radiacija kasdieniame gyvenime. (2016 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/radiacija-kasdieniame-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:51
×