Radiacinė avarija. Gyventojų ir turto apsaugos organizavimas įvykus radiacinei avarijai


Radiacija referatas. Turto apsauga įvykus cheminei avarijai. Greigerio. Gyventoju ir turto apsauga ivykus radiacinei avarijai. Apsauga nuo radiacijos. Referatas radiacija. Veiksmai įvykus radiaciniam pavojui. Radiacija ir jos padariniai skaidres. Radiacija išvados. Kaip apsaugoti gyvunus nuo radiacijos.

Įvadas. Radiacijos sąvoka ir radioaktyvumas. Radiacijos poveikis žmogui ir gamtai. Gyventojų apsaugos priemonės. Gyventojų veiksmai įvykus radiacinei avarijai. Gyventojų naudojamos apsaugos priemonės nuo radiacijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Daugelis žmonių bijo nematomos, negirdimos, neturinčios kvapo ir skonio radioaktyviųjų medžiagų jonizuojančios radiacijos. Dažnai kasdieniniame gyvenime net nesusimąstome apie jonizuojančią spinduliuotę – dar kitaip vadinama radiacija. Tačiau natūrali radiacija yra apie mus, o žmogaus sukurti radiacijos šaltiniai veikia mus kasdien. Jonizuojanti spinduliuotė gali turėti skirtingą pavidalą: gali būti elektromagnetinės bangos, sklindančios visomis kryptimis erdvėje šviesos greičiu arba didele energija turinčios dalelės, kurios juda skirtingu greičiu. Prietaisai mums gali padėti aptikti radiacijos pavojų ir perspėti apie jonizuojančios spinduliuotės grėsmę. Pats paprasčiausias jutiklis fiksuojantis jonizuojančią spinduliuotę yra greigerio miulerio skaitiklis. Mokslininkai kalba apie jonizuojančiąją radiaciją, apšvitos dozes, dozės galią, alfa ir beta daleles, radionuklidus ir jų apykaitą mūsų organizme. Taip pat vartoja mums sunkiai suprantamus matavimo vienetus, tokius kaip bekerelis, sivertas ir kt.

Lietuvos respublikos radiacinės saugos įstatymas (1999 m. Sausio 12 d. Nr. Viii-1019) reglamentuoja juridinių asmenų, įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių, ir fizinių asmenų santykius, atsirandančius dėl veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ir dėl radioaktyviųjų atliekų tvarkymo. Šis įstatymas nustato radiacinės saugos teisinius pagrindus, leidžiančius apsaugoti žmones ir aplinką nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.

Darbo tikslas – susipažinti su radiacijos sąvoka, jos įtaka žmogui ir apsisaugojimo priemonėmis.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • m.
  • 13 puslapių (3071 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Radiacinė avarija. Gyventojų ir turto apsaugos organizavimas įvykus radiacinei avarijai
    10 - 1 balsai (-ų)
Radiacinė avarija. Gyventojų ir turto apsaugos organizavimas įvykus radiacinei avarijai. (2012 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/radiacine-avarija-gyventoju-ir-turto-apsaugos-organizavimas-ivykus-radiacinei-avarijai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:19
×