Radijo ryšys špera


Globalinis ryšys ir civilizacija. Radijo ryšio principai. Apibendrinta radijo ryšio kanalo struktūra. Tipinė radijo siųstuvo struktūrinė schema. Radijo imtuvo struktūra. Skaitmeninio radio rysio pagrindai. Etaloniniai nešančio virpesio generatoriai. Mažatriukšmiai stiprintuvai. Antenu klasifikacija. Tiesioginio matomumo radio rysio sistemos. Troposferines, jonosferines ir meteoritines sistemos. Tecnologijos palydovinese sistemose. Bortine energetika. Isvedimo technologija. Downlink. Daugkartinis pertransliatoriaus panaudojimas.

Kryptingumo diagrama yra normuota tam, kad atvaizduotų antenos kryptines savybes, o ne energetines kartu su kryptinėm. Kryptingumo diagramą lengva naudoti dėl antenų palyginimo, nepriklausomai nuo jų spinduliuojamos galios. Norint supaprastinti antenos kryptinių savybių įvertinimą įvedamos kryptingumo diagramos pločio rodiklis 0.5- pusės spinduliuojamo galingumo lygio.

Laidinės ir kai kurios bangolaidinės antenos, kurių matmenys yra 0/2 ar 0/2 yra erdvinės antenos beveik taškinis komponentas. Tokių komponentų skaičių sujungus su siųstuvu ir reikiamai išdėsčius erdvėje galima suformuoti reikiamą kryptingumo diagramą. Tokia procedūra

Kadangi tokiose sistemose banga stovi ir yra zonos su priešingos fazės srovėmis, tai kryptingumo diagrama bus sudėtinga, o žiūrint iš tolimo taško atrodys, kad stebime dvi skirtingas antenas, kurios spinduliuoja skirtingus, priešingos fazės laukus.

Iš pav seka, kad parinkus vibratoriaus ilgį l= 0/2, gauname rezonansinio tipo simetrinę vibratorinę anteną, kurioje teka tik vienos krypties srovės. Tai efektyvi antena. Ji vad simetriniu pusbanginiu vibratoriumi. Kadangi pakeitus 0 pasikeis srovių pasiskirstymas vibratoriuje ir sumažės spinduliavimo efektyvumas, tokia sistema yra rezonansinė.

Norint F reikia Q, L, C

Simetrinis kabelis maitinantis tokią vibratorinę anteną, nespinduliuoja, nes vieno laido spinduliuojamą lauką tixliai kompensuoja kito laido spinduliuojamas laukas.

  • Microsoft Word 348 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (4654 žodžiai)
  • Deividas
  • Radijo ryšys špera
    10 - 8 balsai (-ų)
Radijo ryšys špera. (2015 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/radijo-rysys-spera.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 15:02
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema