Radioaktyvumo poveikis gyvajam organizmui skaidrės


Radioaktyvumo poveikis gyvajam organizmui. Darbo tikslai. Radioaktyviosios spinduliuotės poveikis gyvajam organizmui. Alfa spinduliuotė ir jos poveikis žmogui. Beta spinduliuotė ir jos poveikis žmogui. Gama spinduliuotė ir jos poveikis žmogui. Teigiama radioaktyvumo pusė. Radioaktyvumo taikymas. Patarimai kaip apsisaugoti nuo radioaktyvumo. Naudoti šaltiniai.


Sužinoti radioaktyviosios spinduliuotės poveikį žmonėms. Sužinoti  alfos betos ir gamos spinduliuočių poveikį žmogui. Supažindinti su radioaktyvumo taikymu. Patarti, kaip apsisaugoti nuo radioaktyvumo. .

Darbo tikslai. Teigiama radioaktyvumo pusė. Radioaktyvumo taikymas.

Patarimai, kaip apsisaugoti nuo radioaktyvumo. Išvados. Testas. Testo atsakymai. Naudoti šaltiniai.

Radioaktyvumas naudojamas medicinoje. Branduolinis magnetinis rezonansas - dabar naudojamas labai dažnai. Šiš įrenginys naudojamas tiriant- vidaus oraganų, galvos, smegenų, sanarių, širdies bei kraujagyslių ligas. Magnetinis razonansas ypač padeda neochirurgams.

Radioterapija. Radioizopotų skleidžiamos spinduliuotės naudojimas ligoms gydyti. Gyvosios ląstelės jautrios radiacijai, todėl kruopščiai parinktomis radiacijos dozėmis galima naikinti piktybines ląsteles. Radioizotopų. Radioaktyviųjų medžiagų skleidžiama radioaktyvioji spinduliuotė yra plačiai taikoma, ypač medicinoje, pramonėje ir įvairiausiuose archeologiniuose tyrimuose.

Radioaktyvusis žymėjimas, arba izotopinė radiografija. Kūnu sklindančios medžiagos kelio kontrolės bei jos koncentracijos nustatymo metodas. Tai atliekama į medžiagą įterpiant radioizotopo ir tiriant jo skleidžiamą spinduliuotę. Minėtasis radioizotopas vadinamas izotopu idikatoriumi, o pati medžiaga- žymėtąja. Naudojamų radioizotopų pusamžis visada yra trumpas, ir jie skyla į nekenksmingas medžiagas.

Radioaktyviųjų izotopų panaudojimas archeologijoje. Organinės kilmės medžio, medžio anglies, audinių senovinių daiktų amžiui nustatyti plačiai taikomas radioaktyviosios anglies metodas.

  • MS PowerPoint 1290 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (878 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Urtė
  • Radioaktyvumo poveikis gyvajam organizmui skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Radioaktyvumo poveikis gyvajam organizmui skaidrės. (2018 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/radioaktyvumo-poveikis-gyvajam-organizmui-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 10:12
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo