Radioktyvumas pristatymas


Popierius aliuminis švinas. Mažakraujystė. Katarakta. Sprendimas. Mokomasis mokslinių tyrimų centras Dubnoje, kurio ciklotrone Y400 buvo susitezuotas naujasis elementas. Astravo AE statybos Baltarusijoje.

Paaiškinti radioaktyvumo reiškinį ir radioaktyviuosius virsmus Atskleisti radioaktyviųjų medžiagų įtaką gamtai ir žmogui.

Žmonės ilgai nežinojo, kas yra radioaktyvumas, ir apskritai tokia sąvoka nebuvo vartojama. Šiandien ji minima labai dažnai, todėl būtina išsiaiškinti, kada ir kaip buvo pastebėtas radioaktyvumo reiškinys bei kokią įtaką jis turi gyviems organizmams.

Švino gabale įgręžtas siauras kanalas, o ant jo dugno padėtas mažytis gabalėlis radioaktyviosios medžiagos. Jos skleidžiami spinduliai ėjo siauru pluoštu ir priešais kanalą pastatytoje fotografinėje plokštelėje paliko tamsią žymę.

Dalis spindulių nukrypo link neigiamo poliaus (alfa spinduliai); Dalis spindulių nukrypo link teigiamo poliaus (beta spinduliai); Trečio pluošto neveikė nei elektrinis, nei magnetinis laukas (gama spinduliai).

Alfa spinduliuotė yra helio atomų branduolių, arba alfa dalelių srautas.

Beta spinduliuotė – tai greitai skriejantys elektronai arba beta dalelių srautas.

Radioaktyvioji spinduliuotė nesukelia jokių pojūčių. Jos negalima matyti, paliesti ir pan. Tačiau ją galima stebėti specialiais prietaisais. Tokie prietaisai buvo pagaminti XX amžiaus pradžioje, praėjus nedaugeliui metų po radioaktyvumo reiškinio atradimo. Kaip jie sudaryti ir kaip jie veikia?

Sandara: hermetiškai uždarytas indas su stūmokliu, pripildytas sočiųjų vandens ar alkoholio garų; Veikimas pagrįstas sočiųjų garų kondensacija, kai jonai tampa kondesacijos centrais; Stebint dalelių pėdsakus, galima įvertinti dalelių energiją ir greitį.

Sandara: storasienis stiklinis indas, į kurį pripilta skaidraus, lengvai užverdančio skysčio (freono arba skysto vandenilio); Veikimas pagrįstas staigiu perkaitinto skysčio užvirimu ir garų burbuliukų susidarymu apie virimo centrus – skysčio jonus, atsirandančius išilgai dalelės trajektorijos; Dalelės pėdsaką galima stebėti ir fotografuoti.

  • MS PowerPoint 13708 KB
  • 2016 m.
  • 93 puslapiai (2775 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dangirdas123
  • Radioktyvumas pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Radioktyvumas pristatymas. (2014 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/radioktyvumas-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 12:50
×