Radioktyvumas referatas


Kas atrado radioktyvuma. Kas atradoadioktyvima?. Kas ir kaip atrado radioktyvuma?. Radioktyvuma atrado.

Radioaktyvumas. Kas yra radioaktyvumas? Kas atrado radioaktyvumą? Radiaktyvumo panaudojimas geriems ir blogiems tikslams. Radioktyvumo nauda ir žala. Černobylio avarija. Fukušimos atominė jėgainė.

Radioaktyvumas naudojamas: gaminant elektros energiją atominėse elektrinėse; medicininiams tyrimams, panaudojant rent-geno spindulius bei radioaktyviuosius izotopus; atominių bombų gamybai ir branduolinių ginklų gamybai.

Žala: *Alfa spinduliuotė iš išorės mažai pavojinga, tačiau patekusi į organizmo vidų labai kenkia, nes mažame tūryje sukuria daug jonų. Žmogus suserga mažakraujyste.

Černobylio avarija įvyko 1986m. balandžio 26d. Avarija įvyko atliekant reaktoriaus sistemų bandymą. Jo metu kilo energijos atidavimo antplūdis, kuris sukėlė seriją labai galingų sprogimų. Reaktorius buvo visiškai sugriautas, o į dangų pakilo milžiniški radioaktyvių dūmų kamuoliai. Ši avarija yra didžiausia nelaimė branduolinės energetikos istorijoje – Černobylio atominė elektrinė neturėjo konteinerių, todėl radiacija po avarijos galėjo lengvai sklisti į aplinką. Spinduliavimą skleidžiantis reaktorius buvo nukenksminamas vandeniu. Šiam metodui nepasiteisinus, nuspręsta iš sraigtasparnių avarijos vietoje berti smėlį ir šviną.

Avarija įvyko 2011m. kovo 12 dieną 6.10 val. vietos laiku Fukušimos jėgainę nuniokojo po 2011 m.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 175 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (661 žodžiai)
  • Laura
  • Radioktyvumas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Radioktyvumas referatas. (2013 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/radioktyvumas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:37
×