Radioktyvumas


Radioktyvumas. Kas yra radioktyvumas?. Pagrindinės radioktyvaus spinduliavimo rūšys. Branduolių dalijimasis. Protonų ciklas. Radioaktyvoji spinduliuotė. Anri Bekerelis. Černobylio atominė elektrinė. Branduolinė energija. Branduolinis sprogimas.

Natūrali spinduliuotė (spinduliai) mus veikia nuolat, ji buvo, yra ir bus ,nes mes esame kosmoso dalis. Iš kosmoso mus pasiekia skirtingi, tarp jų ir radioaktyviųjų medžiagų, spinduliai. Šios medžiagos savaime spinduliuoja energiją nematomų spindulių pavidalu, kurie prasiskverbia pro medžiagas, veikia fotografinį filmą ar plokštelę, ardo gyvas ląsteles. Radioaktyvoji spinduliuotė (ji dar vadinama jonizuojančiąją) kur kas senesnė už piramides, tačiau žmogus apie ją sužinojo tik XIX a. pabaigoje. Radioktyviosios spinduliuotės šaltinių yra ir Žemės plutoje. Pvz: radioaktyviųjų elementų urano ir torio galima rasti granito gabale, molyje, taigi ir kiekvienoje mūsų namo plytoje. Baltijoje ir kitų jūrų vandenyje taip pat yra šiek tiek radioaktyviųjų elementų.

Sprogus Černobylio atominei elektrinei (Ukrainoje), susidarė daug radioaktyvių elementų, kurių skilimo pusėjimo trukmė labai įvairi. Kai kurie radioaktyvieji izotopai, pasklidę aplik Černobylį, ilgam užteršė žemę ir vandens telkinius.

Išskyrus radioaktyviąją spinduliuotę tapo įmanoma panaudoti branduolinę energiją.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 497 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (456 žodžiai)
  • Agnė
  • Radioktyvumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Radioktyvumas. (2014 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/radioktyvumas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:09
×