Radiologija skaidrės


Radiologija. Kompiuterinė tomografija (KT ) ir pozitronų kompiuterinė tomografija (PET-KT ). Radiologijos svarba. Kompiuterinė tomografija. Kaip veikia kompiuterinis tomografas? Kam naudojama kompiuterinė tomografija? Kaip pasiruošti kompiuterinei tomografijai? Kaip atliekama kompiuterinė tomografija? Ar kompiuterinė tomografija pavojinga? Naujausias radiologinis tyrimas. Pet - kt. Klinikinis atvejis (plaučių patologija). Išvada.


Radiologija – jauna, bet sparčiai besiplėtojanti, šiuolaikinėmis technologijomis grindžiama medicinos diagnostikos ir gydymo sritis. Radiologija tai – mokslas apie spindulinę energiją ir jos sąveiką su žmogaus organizmu, apie spindulinės energijos taikymą sveiko ir ligoto organizmo sandarai ir funkcijai tirti, ligoms pažinti ir gydyti.

Radiologija apima tiek diagnuozuojant, tiek gydant įvairiausius susirgimus. Radiologija apima įvairius diagnostinius tyrimo metodus, tokius kaip: Rentgenologija; Kompiuterinė tomografija (KT); Branduolinė medicina; Magnetinis rezonansas; Echoskopija ir tt.

Tyrimo principai: Valanda prieš tyrimą pacientai atvyksta į branduolinės med. skyrių.

Med. registratorė, sutikrinus visus reikiamus dokumentus, pacientą palydi į procedūrinį kabinetą.

Jei gliukozės kiekis kraujyje daugiau kaip 7 mmol/l konsultuotis su gydytoju radiologu;.

Radioaktyvi medžiaga sušvirkščiama intraveniškai su specialiu aparatu.

Po rad. medžiagos sušvirkštimo pacientas turi gulėti labai ramiai – 1 val.

Praėjus 1 val. ar kiek daugiau pacientas kviečiamas į skenavimo kabinetą; Paprašoma atsigulti ant tiriamojo stalo ir labai ramiai gulėti;.

Istorija. 67 metų pacientui buvo atlikta KT, nustatyti 3 dariniai plaučiuose. Atlikus PET KT pasitvirtino, kad vienas iš jų stipriai kaupia FDG kas patvirtina piktybiškumą. Chirurgijos pagalba buvo pašalinti visi trys dariniai, iš jų vienam pasitvirtino adenokarcinoma.

Šiuolaikinė medicina nuolat tobulėja. Dabar medicina yra neįsivaizduojama be šių pažengusių tyrimų. Naujoviškos priemonės bei įranga padeda geriau diagnozuoti įvairias ligas ir parengti tinkamą gydymą.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 700 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (765 žodžiai)
  • Rasa
  • Radiologija skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Radiologija skaidrės. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/radiologija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:31
×