Radiotechnikos laboratorinio praktikumo ataskaitos klausimynas


Radiotechnikos laboratorinio praktikumo ataskaitos klausimynas. Dažninė moduliacija plačiai.


1. Lygintuvo paskirtis ir sudėtis. Tai prietaisas skirtas kintamąją srovę pakeisti į vienos krypties srovę (išlyginti). Susideda iš transformatoriaus, puslaidininkių ar lempinių diodų ir filtro.

2. Lygintuvo schema. Kintamoji srovė – tranzistorius – puslaidininkis arba lempinis diodas – filtras – gaunama reikiam srovė.

4. Kuo skiriasi vienpusės ir dvipusės lygintuvai? Skiriasi tuo , kad vienpusiame lygintuve srovė praleidžiama viena puse, todėl dalis srovės netenkama, gaunama pulsuojanti, bet vienos krypties, o dvipusiame lygintuve diodai sujungti taip, kad visa srovė nukreipiama reikalinga kryptimi, gaunama taip pat pulsuojanti, bet dažnis dvigubai didesnis nei kintamos srovės. Todėl tokią įtampą lengviau paversti nepulsuojančiąja t.y. nuolatine srove.

Stiprintuvas – tai įtaisas, kuris mažesnės galios įėjimo signalu (u) valdo didesnės galios išėjimo signalą(U), keičiant maitinimo šaltinio tiekiamą energijos kiekį(W). 1,1)Stiprintuvų klasifikavimas:

Pagal stiprinamo signalo dažnių spektrą skiriami nuolatinės srovės stiprintuvai ir kintamosios srovės stiprintuvai.

Įėjimo ir išėjimo varžos Rin=Rs Maksimalios galios perdavimo sąlyga: Įėjimo varža Rin turi būti lygi signalo šaltinio varžai Rs

Operacinis stiprintuvas (OS) – tai tiesinis įtaisas, kurio išėjime gaunama įtampa, proporcinga diferencinei įėjimo įtampai. Jis turi du įėjimus invertuojantį ir neinvertuojantį. Uout=k(Uin,p-Uin,n)

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1088 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurimas
  • Radiotechnikos laboratorinio praktikumo ataskaitos klausimynas
    10 - 1 balsai (-ų)
Radiotechnikos laboratorinio praktikumo ataskaitos klausimynas . (2017 m. Liepos 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/radiotechnikos-laboratorinio-praktikumo-ataskaitos-klausimynas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:53
×