Radioteleskopas


Radioteleskopas. Tai dangaus kūnų skleidžiamas radijo bangas priimantis teleskopas. Šio teleskopo radiometro priimamas signalas yra stiprinamas. Signalo stiprumas. Priklauso nuo parabolinio reflektoriaus – antenos – dydžio. Priešingai nei optiniai teleskopai, radioteleskopai veikia visą parą, nebijo tirštų debesų ir oro taršos. Tačiau radijo bangos. Turi mažiau energijos. Pirmąjį 9 m. Radioteleskopą kosminėms radijo bangoms tirti 1937 m. Didžiausi pasaulyje radioteleskopai. Radioteleskopas (RATAN 600) turintis 576 metrų skersmens anteną yra Rusijoje. Didžiausias Europoje radioteleskopas. Yra Efelsberge, netoli Bonos (VokietijaJo skersmuo 100 m. O dabar 5 faktai! # Per radijo teleskopus ir radijo astronomijos fiziką Gordoną Pettengilį, Arecibo observatorijoje patvirtino.


Radioteleskopas (RATAN 600) turintis 576 metrų skersmens anteną yra Rusijoje. 500 metrų skersmens apertūrinis sferinis radioteleskopas (FAST) buvo sumontuotas kalnuotame Guidžou regione (Kinijoje).

# 1. Per radijo teleskopus ir radijo astronomijos fiziką Gordoną Pettengilį, Arecibo observatorijoje patvirtino, kiek dienų reikia Merkurijui apsisukti aplink saulę. (59 dienos) # 2. Pirmasis kada nors aptiktas pulsaras, pavadintas LGM-1, buvo aptiktas radijo teleskopu 1967 m. # 3. Kvazarus aptiko ir labai detaliai ištyrė radioteleskopais. # 4. Radijo teleskopo technologijos dėka buvo patvirtinta, kad planetos egzistuoja ne tik mūsų saulės sistemoje.

  • MS PowerPoint 1894 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (264 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Radioteleskopas
    10 - 4 balsai (-ų)
Radioteleskopas. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/radioteleskopas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 05:57
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo