Radonas


Radonas norvegijoje. Radono dujos norvegijoje. Radonas patalpose. Radonas norvegija. Radono dujos koncentracija norvegijoje. Radono tyrimai. Radono vonios. Kas yra radonas. Kaip apsisaugoti nuo radonas. Radono konsentracijos patalpu ore..

Kas yra radonas? Radono patekimas į patalpas ir jo išvengimas. Apsisaugojimo būdai. Tyrimai ir patalpų vėdinimas. Kiti spinduliavimo šaltiniai. Naudota literatūra.

Kanadoje atliktais tyrimais nustatyta, kaip didėja radono koncentracija vonios kambaryje, kai atsukamas karšto vandens čiaupas per 7 minutes radono kiekis padidėja daugiau kaip 20 kartų ir vis didėja net išjungus dušą. Tik po 22min radono kiekis pradeda lėtai mažėti ir pasiekia pradinį lygį per 1,5 valandos.

Patalpų vėdinimas. Priemonės, skirtos energijai taupyti, pastatams sandarinti, padidina radono koncentraciją jose. Kuo sandaresnė patalpa, kuo rečiau ji vėdinama, tuo ji šiltesnė ir tuo daugiau joje yra radono. Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje, kur namai labai kruopščiai sandarinami tai didžiulė problema. Anksčiau į tai niekas nekreipė dėmesio, tačiau nesenai tyrimai parodė, kad Švedijoje sandariuose namuose radono susikaupia labai daug. Per pastaruosius 20 metų šios šalies gyventojų namuose vėdinimo greitis buvo sumažintas apie 2 kartus, dėl to radono kiekis juose padidėjo trigubai. Šioje šalyje yra tokių namų, kuriuose radono koncentracija net 5000 ir daugiau kartų viršija jo kiekį ore! Dabar šios valstybės ieško būdų, kaip pagerinti namų vėdinimą, kaip įtaisyti priverstinę ventiliaciją ir pan.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 214 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai
  • Kolegija
  • Aurimas
  • Radonas
    9 - 3 balsai (-ų)
Radonas. (2012 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/radonas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:19
×