Radviliškio ir Šiaulių miestų socialinės infrastruktūros problemos


Įvadas. Šiauliai. Miesto dalys. Mokslas ir švietimas. Pagrindinės problemos. Perspektyvos. Radviliškis. Mokslas ir švietimas. Pagrindinės problemos. Perspektyvos. Šiaulių ir Radviliškio problemos sprendimo būdai (SSGG). NT plėtros sprendimai. Socialinio būsto poreikis Šiauliuose ir Radviliškyje. Siųlymai dėl socialinio būsto. Išvados. Literatūros sąrašas.


Socialinė problema - tai įvairių visuomenės grupių atskyrimas nuo galimybės dalyvauti pagrindiniuose visuomenės plėtros procesuose. Socialinės problemos yra aktualios visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva. Tačiau mums jos tapo itin aktualios po Lietuvos Nepriklausomybės. Tuo metu reikėjo iš pagrindų pakeisti šalies ūkio struktūrą, vykdyti privatizavimą, ieškoti naujų rinkų.

Mieste įsteigtos dvi seniūnijos (Medelyno ir Rėkyvos), kurios išsidėsčiusios skirtinguose miesto pusėse.

Šiaulių mieste gausu mokslo ir neformaliojo ugdymo įstaigų, kelios iš jų dėl įstaigų gausos ir mokinių trūkumo buvo uždarytos. Apačioje nurodytos kelios iš jų:

Šiaulių Universitetas, Šiaulių kolegija, Šiaurės Lietuvos kolegija, Šiaulių krašto vadybos ir kalbų kolegija, Šiaulių konservatorija, Šiaulių profesinio rengimo centras;

1-oji muz. m-kla, „Dagilėlio“ dainavimo m-kla, Dailės m-kla, „Dainų" muz. m-kla Gamtininkų centras, Technikų centras, Turistų centras, Moksleivių namai

Šiaulių mieste, kaip ir kiekviename Europos mieste, yra socialinių problemų, kurios aktualios visais laikais. Viena pagrindinių miesto problemų – labai aukštas nedarbo lygis. Tai turbūt pati aktualiausia miesto problema, kadangi miestas pagal savo dydi šalyje turi aukščiausia nedarbo lygio koeficienta Lietuvoje.

Kita svarbi problema tai nepatrauklus miesto vaizdas, miestas yra beveik nesutvarkytas ir nykus. Dėl savo „pilkų gatvių“ miestas pravažiuojančių tautiečių vadinamas Lietuvos Černobyliu. Patekus į aikštę Šiaulių miesto centre, atrodo, jog nusikeliama dešimtmečiais atgal į sovietmetį, kadangi aplinka, regis, niekuom nuo to laiko ir nepasikeiteė. To patirto lengvo šoko nekompensuoja netgi neabejotinas miesto perlas – Šiaulių katedra. Apleistos karuselės Šiaulių centriniame parke primena vaizdus iš Černobylio, kur niekas negyvena jau daugelį metų.

Dar viena jautri tema – demografiniai pokyčiai, kurių rodikliai kasmet vis krenta žemyn. Kadaise būdamas gausiai apgyvendintu miesto, šiomis dienomis Šiauliai apgyvendina tik 106 tūkst. gyventojų.

Didelis alkoholio kiekio vartojimas visuomet buvo socialinė problema su nemaloniais padariniais. Alkoholio vartojimas daro didelę įtaką nedarbui, pajamų nepakankamumui bei nusikalstatumui. Žmonės su bedarbyste susitaiko socialinių pašalpų pagalba: manoma, kad gaunant socilines pašalpas niekam nebereikia dirbti, kadangi atlyginimai neženkliai didesni už pašalpas.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 326 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2109 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Radviliškio ir Šiaulių miestų socialinės infrastruktūros problemos
    10 - 4 balsai (-ų)
Radviliškio ir Šiaulių miestų socialinės infrastruktūros problemos. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/radviliskio-ir-siauliu-miestu-socialines-infrastrukturos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:15
×