Rafaelis - Renesanso tapytojas


Dailininkas rafaelis. Rafaelis santis. Renesanso dailininkas rafaelis. Renesanso tapytojai. Tapytojas rafaelis. Rafaelis dailininkas. Rafaelio kuryba. Rafaelis renesansas. Renesanso tapytojas rafaelis. Rafaelio paveikslai.

Rafaelio kūryba ir biografija. Garsiausi darbai. Paveikslai. Jis buvo iš tų menininkų – laimės kūdikių, kurių gyvenimas, dar jiems gyviems esant, apipinamas legendomis. Rafaelis – vienas didžiausių visų laikų dailininkų. Jis savo kūryboje įkūnijo renesanso epochos itališkojo humanizmo idealus. Rafaelio mažai žinoma pavardė yra santis. Nuo septyniolikos rafaelis pradeda dirbti pjetro vanučio, praminto perudžinu dirbtuvėje. Perudžino dirbtuvėje rafaelis tobulai įsisavino jausmingą, švelnių formų, plastiškų linijų mokytojo manierą – greitai jo paveikslų nebuvo galima atskirti nuo perudžino darbų. Jau ankstyvoje kūryboje dailininkas kuria savo estetinę programą, turinčią daug bendro su brandžiojo renesanso grožio supratimu realumo jausmą sukuria matematiškai apskaičiuotos figūrų proporcijos, kiekvienos detalės priklausymas tam tikrai geometrinei figūrai – trikampiui, pusapskritimiui, – griežta kompozicijos architektūra.

Adomas ir Ieva, lubų freska iš Vatikano kambariu, yra manoma, kad tai jo padėjėjų darbas, bet ši scena yra paprastai priskiriama Rafaeliui.

Parnasas yra pagal Italijos Renesanso menininko Rafaelio tapyba. Ji buvo tapyta 1511 m. Paveikslas rodo mitologini Parnaso kalna kur Apalonas gyveno. Jis yra apsuptas devynių mūzų, devyniu poetu iš senovės ir devyniu šiuolaikiniu poetų..

  • MS PowerPoint 709 KB
  • 2010 m.
  • 19 puslapių (667 žodžiai)
  • Deima
  • Rafaelis - Renesanso tapytojas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rafaelis - Renesanso tapytojas. (2010 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rafaelis---renesanso-tapytojas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:14
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo