Ragana liaudies pasakose


Raganos įvaizdis liaudies pasakose. Ragana lietuviu liaudies pasakose. Ragana pasakose. Rasiniai apie raganas. Raganos pasakose. Rasinelis apie burtininke. Velnio santykis su kitomis butybemis. Raganos breziniai. Raganos ir velniai pasakose. Mano ragana rasinelis.

Lietuvių referatas. Įvadas. Žodžio „ragana“ sąvoka. Raganų prigimtis pasakose. Raganų įvaizdis liaudies pasakose. Santykiai su kitomis mitinėmis būtybėmis. Išvados. Naudota literatūra.


Turbūt kiekvienam vaikui yra daug įdomesnis blogasis veikėjas, pavyzdžiui, ragana, velnias, čigonas, negu gerasis veikėjas. Taip pat blogasis asmuo vaizduojamas daug protingesnis už gerąjį veikėją, kuris, reikia pripažinti, pasakose kartais vaizduojamas kvaileliu ir kuriam dažniausiai padėdavo kiti.

Mane visada žavėdavo blogieji veikėjai, nes jie būdavo vaizduojami protingesni už geruosius, bet labiausiai mane sužavėjęs antagonistas – ragana. Ir nors jos dažniausiai vaizduojamos kaip senės ir retais atvejais – kaip kvailelės, bet man jos vistiek atrodo išskirtiniausios veikėjos iš pasakų pasaulio.

Aš šiuo referatu sieksiu apžvelgti ir įvertinti raganų išorinius bei charakterio aprašymus

Ragana liaudies pasakose. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/ragana-liaudies-pasakose.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 23:51