Raginimo įvykdyti teismo sprendimą geruoju reikšmė


Santrauka. Įvadas. Raginimo įvykdyti sprendimą teisinė reikšmė. Raginimo įvykdyti sprendimą pasiuntimo ar įteikimo skolinikui tvarka. Atvejai, kai raginimas įvykdyti sprendimą skolinkui nesiunčiamas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pradėdamas priverstinai vykdyti teismo sprendimą, antstolis nustatytais atvejais turi nusiųsti raginimą įvykdyti jį geruoju. Raginimo tikslas yra priminti skolininkui apie jo atžvilgiu priimtą sprendimą bei paskatinti jį vykdyti šį sprendimą geruoju, taip sutaupant laiko ir išvengiant didesnių išlaidų dėl priverstinio vykdymo.

Darbo problema. Raginimo įvykdyti sprendimą įteikimo arba išsiuntimo procesinės pasekmės.

Darbo objektas. Raginimo įvykdyti teismo sprendimą geruoju reikšmė.

Darbo tikslas. Atskleisti raginimo įvykdyti teismo sprendimą geruoju reikšmę.

Darbo uždaviniai:

1) Išanalizuoti raginimo įvykdyti teismo sprendimą teisinę reikšmę.

2) Išnagrinėti raginimo įvykdyti sprendimą pasiuntimo ar įteikimo skolininkui tvarką.

3) Apžvelgti atvejus, kai raginimas įvykdyti sprendimą skolininkui nesiunčiamas.

Darbo struktūra. Darbą sudaro santrauka, turinys, įvadas, 4 skyriai, išvados, naudotos literatūros sąrašas. Kursinio darbo apimtis puslapis.

Vadovaujantis Višinskiu V.,(2008) ,,vykdymo proceso tikslas – kuo greičiau ir ekonomiškiau įstatymų nustatyta tvarka įvykdyti sprendimą. Šiam tikslui nurodytomis sąlygomis pasiekti antstolis turi atlikti labai svarbų procesinį veiksmą – įteikti skolininkui raginimą įvykdyti sprendimą. Raginimu įvykdyti sprendimą skolininkui sudaromos prielaidos įvykdyti sprendimą ne priverstine tvarka. Taip sprendimas gali būti įvykdytas greičiausiai, skolininkui patiriant mažiausius ekonominius praradimus ir nesilaikant CPK nustatytų procedūrų, kadangi sprendimo vykdymo gera valia tvarka įstatymais nereglamentuota. Gera valia sprendimas įvykdomas skolininko aktyviais veiksmais, perduodant išieškotojui pinigus, konkrečius daiktus, atliekant tam tikrus sprendime nurodytus veiksmus ar susilaikant nuo aktyvių veiksmų‘‘.

1964 m. redakcijos CPK 390 straipsnyje buvo nustatyta, kad raginimas įvykdyti sprendimą geruoju siunčiamas kiekvieną kartą, kai teismo antstolių kontora gauna vykdomąjį dokumentą. Tokiais atvejais, net ir grąžinus vykdomąjį dokumentą iš skolininko darbovietės, jei jis būdavo atleistas iš darbo, skolininkui persikėlus gyventi į kitą gyvenamąją vietą ir kt., būdavo siunčiamas raginimas įvykdyti sprendimą. Toks reglamentavimas neatitiko raginimui įvykdyti sprendimą keliamų tikslų. Sprendimų vykdymo instrukcijoje 2.2 punktas (2 priedas) nurodo raginimo įvykdyti sprendimą formą, pagal formą reikia laikytis reikalavimų. Raginimą įvykdyti sprendimo formą tvirtina LR teisingumo ministras, formos viršuje privalo būti valstybės herbas. Toliau antstolio, kuris siunčia raginimą vardas ir pavardė, žemiau raginimas siunčiamas (jo vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas) taip pat vykdomosios bylos numeris. Toliau eina formos pavadinimas, t.y. RAGINIMAS ĮVYKDYTI SPRENDIMĄ, žemiau nurodoma data, dokumento numeris, vietovės pavadinimas. Toliau seka tekstas ,,...’’ ir pabaigoje antstolis deda savo parašą ir pasirašo savo vardą pavardę. Skolininkas apie prasidėjusį vykdymo procesą būdavo informuojamas jau pirmą kartą pasiuntus jam raginimą ir galėdavo ginti savo teises. Pakartotinis raginimo siuntimas pagrįstai buvo vertinamas kaip laiko ir lėšų švaistymas. Galiojančiame CPK raginimo įvykdyti sprendimą pateikimo skolininkui tvarką reglamentuoja CPK 655– 661 straipsniai. Skolininkas įvykdyti sprendimą raginamas vykdomąjį dokumentą pateikus vykdyti pirmą kartą. Todėl net ir tais atvejais, kai vykdomasis dokumentas perduotas vykdyti kitam antstoliui, išsiųstas vykdyti į skolininko darbovietę, grąžintas išieškotojui (išskyrus CPK 661 str.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2932 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Raginimo įvykdyti teismo sprendimą geruoju reikšmė
    10 - 7 balsai (-ų)
Raginimo įvykdyti teismo sprendimą geruoju reikšmė. (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/raginimo-ivykdyti-teismo-sprendima-geruoju-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 07:35
×