Raidos ir pedagoginė psichologija


Skelbimai pedagoginė psichologija. Raidos ir pedagoginė psichologija konspektas. Latentinis periodas psichologija. Klasikinė sąlyginė reakcija.

Psichoanalitinė teorija. Gynybos mechanizmai. Žmogaus raidos stadijos psichoanalitinėje teorijoje. Oralinė stadija (nuo gimimo iki vienerių metų). Analinė stadija (nuo vienerių iki trejų metų). Falinė stadija (nuo trejų iki penkerių metų). Latentinis periodas (nuo penkerių metų iki lytinio brendimo pradžios). Genitalinė stadija (paauglystė). Fiksacijos. E. Eriksonas. Kognityvinė teorija. Biheviorizmas. Klasikinė sąlyginė reakcija. Operantinis sąlygojimas.

Genitalinė stadija (paauglystė). Paauglystėje patys meilės objektai tampa žadinantys ir tiesioginis malonumo šaltinis yra lytinių organų formavimasis. Daugelyje visuomenių egzistuoja griežti draudimai, ribojantys paauglio seksualinį aktyvumą, todėl jis negali lengvai išsilaisvinti iš edipinių santykių ir surasti partnerių tarp bendraamžių, norėdamas išvengti baimės, mėgina atsiskirti nuo šeimos aplinkos ir taip išvengti jos įtakos. Paauglio seksualiniai impulsai nukreipiami į priešingos lyties bendraamžius. Jo tikslas yra subrendimas, suaugusiesiems būdingas seksualumas, kurio biologinis tikslas yra pratęsti giminę. Vienas svarbiausių suaugusių žmonių pasiekimų, nuo kurių priklauso gyvenimo sėkmė, yra meilė ir darbas.

Klasikinė sąlyginė reakcija. Žymus Rusijos mokslininkas fiziologas I. Pavlovas (1849-1936) studijavo stimulo ir reakcijos tarpusavio ryšį.

  • Psichologija Špera
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (1783 žodžiai)
  • Emilija
  • Raidos ir pedagoginė psichologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Raidos ir pedagoginė psichologija. (2013 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/raidos-ir-pedagogine-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:48
×