Raidos psichologija konspektas


Pateikite raidos psichologijos sampratą. Pagrįskite raidos psichologijos žinių svarbą. Išvardinkite. Froido teorijos stadijas. Kaip vadinasi ši teorija? Kodėl? Koks periodizavimo kriterijus naudojamas šioje teorijoje. Išvardinkite ir trumpai apibūdinkite. Eriksono teorijos stadijas. Kaip vadinasi ši teorija. Eriksono teorija psichosocialinė raidos teorija. Svarbiausia raidoje aplinka. Išvardinkite ir trumpai apibūdinkite Ž. Piažė teorijos stadijas. Kaip vadinasi ši teorija Ž. Piažė teorija - kognityvinė raidos teorija. Svarbiausia žmogaus aktyvus mąstymas. Ž. Piažė teorijos. Išvardinkite raidos stadijas , išskirtas pagal pagrindinę veiklą. Kaip suprantama pagrindinė žmogaus veikla? Kokia pagrindinės veiklos reikšmė. Išvardinkite raidos vystymosi krizes. Apibūdinkite raidos krizių ir kitų psichologinių krizių skirtumus / panašumus. Kas yra psichinė deprivacija? Nuo ko ji priklauso? Kokios deprivacijos pasekmės.


Raidos psichologijos žinios padeda mums geriau suprasti ir pažinti asmenybės raidos procesą ir jos periodus. Kaip auga kaip keičiasi asmenybė.

Išvardinkite Z. Froido teorijos stadijas. Kaip vadinasi ši teorija? Kodėl? Koks periodizavimo kriterijus naudojamas šioje teorijoje?

Z.Froido teorija dar vadinasi psichoseksualinė (psichoanalitinė) raidos teorija,nes ji nagrinėjo žmogaus lytinio potraukio kitimus,brendimą ir jo poveikį asmenybės raidai. INSTINKTAI.

Išvardinkite ir trumpai apibūdinkite E. Eriksono teorijos stadijas. Kaip vadinasi ši teorija?

Iniciatyvumas-kaltė.3-6metai. Vaikai nori atlikti kartais atlikti suaugusiųjų užduotis,peržengia ribas,todėl nusivylia.

Generatyvumas-stagnacija. Suaugusio žmogaus amžius. Suaugęs dirba mėgstama darbą,puoselėja šeimą arba yra sustingęs.

Integracija-neviltis. Senatvė. Žmogus supranta pasiekęs savo gyvenimo tikslus arba ne.

Išvardinkite ir trumpai apibūdinkite Ž. Piažė teorijos stadijas. Kaip vadinasi ši teorija?

Sensomotorinė. Nuo gimimo iki 2m. Vaikas pažįsta pasaulį per jutimus ir motorinius sugebėjimus. Pradeda prisiminti,įsivaizduoti ir įsisamonina objektus,kurių net nemato.

Priešoperacinė. 2-6m.Vaikai pasaulį pažįsta per kalbą ir naudoja simbolinį mąstymą.Išlavėjusi vaizduotė.Pradeda suprasti kitų nuomonę.

Formalių operacijų. Nuo 12m. Paauglys arba suaugęs sugeba mąstyti abstrakčiomis ir hipotetinėmis sąvokomis. Paauglys pervertina save ir mano,kad jis geriausiai supranta pasaulyje vykstančius procesus.

Išvardinkite raidos stadijas, išskirtas pagal pagrindinę veiklą. Kaip suprantama pagrindinė žmogaus veikla? Kokia pagrindinės veiklos reikšmė?

  • Microsoft Word 871 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (855 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donatas
  • Raidos psichologija konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Raidos psichologija konspektas . (2017 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/raidos-psichologija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 23 d. 12:23
×