Raidos psichologija


Raidos psichologijos konspektai. Raidos psichologijos metodai. Žmogaus raidos psichologija. Vystymosi psichologija. Moksliniai raidos psichologijos tyrimo metodai. Specifiniai raidos psichologijos tyrimo metodai. Raidos psuchologija. Asmenybės raidos psichologija referatas. Raidos psichologijos struktura. Dvidešimto amžiaus psichologija.

Psichologijos konspektas. Žmogaus raidos psichologijos tikslai, objektas, struktūra. Pagrindinės raidos psichologijos problemos. Moksliniai raidos psichologijos tyrimo metodai. Specifiniai raidos psichologijos metodai. Psichologinės raidos teorijos bendras apibūdinimas ir jų paskirtis. E. Eriksono teorija ir jos vertinimas. Kognityvinė teorija ir jos vertinimas. Perinatalinė raida. Kūdikystė. Ankstyvojo amžiaus vaikų raida. Ikimokyklinio amžiaus vaiko raida. Mokymasis ir išmokimas. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaiko raida. Paauglystė. Jaunystė. Brandus žmogus. Senatvė. Priešmokyklinuko raida. Asmenybės brandos kriterijai. Mirtis.


A. Gesellis, žymus dvidešimto amžiaus pirmosios pusės vaiko psichologijos tyrėjas, pabrėžė brendimo reikšmę. Jis manė, kad biologinis augimas turi daug didesnę įtaką žmogaus raidai negu ugdymas šeimoje ar kultūros poveikis.

J. B. Watsonas manė, kad vaikai „yra sukuriami, o ne gimsta“. Pasak watsono, beveik viskas yra išmokstama: „duokite man tuziną stiprių, sveikų vaikų, leiskite man juos auginti mano paties sukurtomis sąlygomis ir aš garantuoju, kad iš kiekvieno atsitiktinai parinkto vaiko aš galiu padaryti bet ką – gydytoją, advokatą, komersantą, viršininką ir net vagį ar elgetą neatsižvelgiant į jo talentą, polinkius, pašaukimą, sugebėjimus ir protėvių kilmę“. Dauguma psichologų pabrėžia raidos vientisumą. Jie mano, kad nuo

Gyvenimo pradžios iki pabaigos vyksta nenutrūkstama pažanga. Kiti psichologai žmogaus raida supranta ir aiškina kaip netolydų procesą. Jie mano, kad yra kelios raidos stadijos, ir kiekvienoje stadijoje žmogui būdingi tam tikri tipiški sugebėjimai ir problemos. Asmuo gyvenime juda nuo vieno lygio į kitą, tarsi lipdamas nuo vieno laiptelio ant kito.

Raidos psichologija . (2012 m. Vasario 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/raidos-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:18