Raidžių pažinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje


Raidžių pažinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Mokymas skaityti Europoje kontekstas , politika ir praktika. Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo aprūpinimo centras. Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas. Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo aprūpinimo centras.


Užduoties paskirtis: pademonstruoti gebėjimą kūrybiškai taikyti žinias apie skaitymo ir rašymo mokymą(si).

Šį projektą nuo pat pradžių aš priėmiau kaip tikrai nemažą iššūkį. Pati aš dirbu lopšelio grupėje su 3 metų amžiaus vaikais, kurie, akivaizdu (taip aš maniau) nei moka skaityti, nei pažįsta raides, nei gali mėgti tai daryti. Tačiau įsigilinusi į pateiktą medžiagą, esančią VMA platformoje, paieškojusi ir perskaičiusi šia tema nuomonių, straipsnių ir patarimų internete, nusprendžiau imtis ir rašyti projektą apie savo lopšelio grupės vaikus, sukūriant MO, skirtą raidžių mokymui(si). Visų pirma pati sau suformulavau žingsnius ir siekius, būdus, kuriais bandysiu sudominti savo grupės vaikus. Stengiausi sukurti ugdymuisi palankią aplinką, turtingą įdomiomis bei patraukliomis priemonėmis, kurios žadintų vaikų norą įsitrauktį į pažinimo procesą. Susimąsčiau – koks mokymosi objektas galėtų tikti lopšelinio amžiaus vaikams, skirtas raidžių mokymuisi. Norėjau sukurti MO, kuris būtų iš tiesų įdomus, vertingas ir atitiktų vaikų amžių, poreikius ir lūkesčius. Nutariau pagaminti vizualinę priemonę, kurią galima bus panaudoti ne vieną kartą ir labai skirtingose veiklose.Iš pradžių ieškojau medžiagos tinkamos darbui daryti. Atradusi storus kartono lakštus, pagalvojau, kad tai bus puikus pagrindas mano kūriamai priemonei, nes jis kietas ir gali tarnauti ilgiesniam laikotarpiui. Kadangi vaikai maži, tai pirmiausiai nutariau pagaminti vizualinės mokomąsias kortėles, kurias planuoju iškabinti vaikams prieinamoje, gerai matomoje vietoje, vaikų akių lygyje. Taip kiekvieną dieną, vaikai grupėje, žaisdami susidurs su raidelėmis. Aišku tai ilgalaikis procesas, reikalaujantis nemažai pastangų, kuris tęsis ištisus metus, vaikai įsisavins tam tikras žinias ir galės turimas žinias panaudoti ateityje. Planuoju ant kartono lakštų A 5 formato, nusipiešti spausdintinės didžiasias raides ir priklijuoti atatinkamą paveikslėlį šalia raidelės. Taip vaikai vizualiai matys raidėles ir bandys susieti su šalia esančiais paveikslėliais, garsiai vardinsime, tai ką matome. Kad kortelės atrodytų patraukliau, įsimintiniau nutariau jas nuspalvinti. Kiekviena kortelė bus skirtingos spalvos. Ant kiekvienos kortelės bus parašyta raidė, priklijuotas paveikslėlis (gyvūnas, vaisius, daržovė) simbolizuojantis raidę.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1957 žodžiai)
  • Universitetas
  • Beata
  • Raidžių pažinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Raidžių pažinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. (2020 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/raidziu-pazinimas-ikimokyklinio-ugdymo-istaigoje.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 04:16
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo