Rajoninio elektros tinklo projektavimas


Rajoninio elektros tinklo projektas. Elektrinių ir pastočių elektrinė dalis. kursinis projektavimas. Mechaninio cecho elektros energijos tinklo modernizavimas diplominis. Elektros tinklo schemu projektavimo kursinis. Elektros tinklų projektas kursinis. Rajoninės pastotės parametrai. Kas yra elektros tinklo projektavimas. Optines linijos projektavimas kursinis. Elektreos tinklu projektavimas kursinis. Leistini itampos nuostoliai.

Rajoninio elektros tinklo projekto tema. Elektros tinklo variantų parinkimas ir finansinis palyginimas. Tinklo shemų alternatyvų sudarymas. Tinklo linijų įtampų parinkimas. Pastočių transformatorių parinkimas. Galios srautų apytikslis skaičiavimas. Linijų laidininkų parinkimas ir tikrinimas. Finansinis tinklo alternatyvų palyginimas. Elektros tinklo parametrų ir režimų skaičiavimas. Normalių ir poavarinių režimų skaičiavimas. Pastočių transformatorių reguliavimo diapazono patikrinimas maksimaliam, minimaliam ir poavariniam režimams. Mechaninis linijos skaičiavimas. Techniniai ir finansiniai projekto rodikliai. Elektros įrenginių specifikacija. Suprojektuoto tinklo principinė schema. Naudota literatūra.

. Pastočių transformatorių reguliavimo diapazono patikrinisuprojektuoti rajono elektros tinklą pagal pateiktą situacijos planą. Pastočių vartotojų (10 kv) maitinimas galimas iš sistemos hidroakumuliacinės elektrinės koordinatės yra: x = 12 km ir y = km. 330/ 110/ 35 kv pastotės koordinatės yra: x = 38 km ir y = km. Didžiausios galios vartotojas yra pirmosios kategorijos, mažiausios galios – trečiosios, likę – antrosios kategorijos vartotojai. Dėl avarijos ar remonto neatiduotos elektros kaina – 47 ct/kwh. Rajoninė pastotė ir elektrinė yra sujungtos su sistema 330 kv linijomis. Viena jų tarp elektrinės ir pastotės yra pavaizduota schemose. Kadangi ši linija yra sistemos dalis, todėl skaičiavimuose jos nevertinsiu.

Pirmame taške esantis vartotojas yra trečios kategorijos, todėl jį užtektų maitinti viena linija. Bet kadangi jo galia yra didesnė nei 10mw, tai jį laikome antros kategorijos ir maitiname dvieįvertinus linijų ilgius vartotojų apkrovas ir perduodamas garajoniniame elektros tinkle pastotės yra tipų, Tranzitinės ir skirtos tik vartotojams. Abiejuose variantuose pastotės skirtos tik vartotojams yra taške. Likusios pastotės yra tranzitinės, tik variante trečiame taške, o variante ketvirtame taške pas vartotojus atei tranzitinė (tiltelio) vartotojo pastotėse parenkame po transformatorius, kad būtų užtikrintas patikimas elektros energijos tiekimas. Parenku transformatorių pirmam vartotojui, analogias – 300 tipo laidai 110 kv linijose nenaudojami, todėl e3 linijai parenku dvigrandę liniją abiejuose variantuose visose pastotėse parenku vienodus jungtuvus: suradus įtampos nuostolius abiejuose elektros tinklų variantuose, matome, kad yra neviršijami leistini įtampos nuostoliai avaskaičiuojant kapitalinius įdėjimus įvertinu tik transformatorių, jungtuvų ir linijų kainassuskaičiuoju metines eksploatacines išlaidas. Priimu, kad jos susideda tik iš nuostolių rajoniniame tinkle ir amortizacinių atskaitymų. Išlaidos dėl nuostolių tinkle susideda iš nuostoliųvisų pastočių elektros energijos nuoi01 =. %; uk =. %; dp01 = 18 kw; dpk1 = 85 poavarinis režimas, suskaičiavęs poavarinį režimą, kuomet elektrinės generuojama galia yra s =. 1+j37 mva, gaunu per didelius įtampos nuostolius antrame.

  • Microsoft Word 359 KB
  • 2012 m.
  • 37 puslapiai (5311 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Rajoninio elektros tinklo projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Rajoninio elektros tinklo projektavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rajoninio-elektros-tinklo-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 05:31
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo