Rajoninis elektros tinklas


Elektros sistemų katedra. Rajoninis elektros tinklas. Kursinis darbas. Variantas. Projekto duomenys. Linija. Variantas. Linija. Rp. Tikslus pirmo varianto tinklo skaičiavimas. Vartotojas.

Suprojektuoti rajoninį elektros tinklą pagal situacijos planą. 10kV vartotojams elektros energija tiekti iš 330/110/35kV rajoninės pastotės. Vartotojų ir rajoninės pastotės duomenys nurodyti užduotyje.

Žemesnės vardinės įtampos tinklų įrengimas būna pigesnis, bet juose didesni energijos nuostoliai. Todėl didesnę galią naudojantiems vartotojams parenkame maitinančių linijų įtampą 110 kV. Tokie vartotojai bus 5, 2, 4 ir 1. 3 vartotojui parenkame 35 kV liniją, nes nedidelė vartotojo galia ir atstumas.

Pastotėse parenkame po 2 transformatorius išskyrus III kategorijos vartotojus, kuriems parenkame po 1 transformatorių, kad būtų užtikrintas patikimas elektros energijos tiekimas.

Kai pastotėje du transformatoriai, tai skaičiuosime pagal formulę

Analogiškai paskaičiuojame ir kitiems vartotojams. Paskaičiuotas vertes ir parinktus transformatorius surašome į lentelę.

Leistini įtampos nuostoliai normaliu režimu, kai transformatoriai su reguliuojamomis atšakomis, yra 10 %. Ši sąlyga yra tenkinama.

Pagal vainikinio išlydžio nuostolius yra vertinamos tos linijos, kurių skerspjūvis mažesnis negu 70 mm2. Kadangi 35 kV linijose skerspjūviai didesni, o 110 kV linijose mažiausi naudojami laidai yra 70 mm2, tai tikrinti laidus pagal vainikinį išlydį nereikia, nes tokio skerspjūvio laidų nėra.

Abiejuose variantuose transformatoriai vienodi, todėl pasirinkdami vieną variantą įvertiname tik linijų galių ir įtampų nuostolius. Dėl mažesnių įtampos nuostolių pasirenkame pirmą variantą.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 411 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1884 žodžiai)
  • Universitetas
  • Editamon
  • Rajoninis elektros tinklas
    10 - 5 balsai (-ų)
Rajoninis elektros tinklas. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/rajoninis-elektros-tinklas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:46
×