Rankraščiai Valstybinės reikšmės bibliotekose saugomų rankraštinių fondų pristatymas virtualioje erdvėje


Lietuvių referatas. Knygotyra. Valstybinės reikšmės. Bibliotekose saugomų rankraštinių fondų pristatymas virtualioje erdvėje. Įvadas. Vilniaus universiteto bibliotekos virtualios parodos. Lietuvos nacionalinės bibliotekos virtualios parodos. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Rankraštis- svarbiausias istorinis paveldas Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse. Šiais laikais rankraščiai yra vertingiausias archyvų, bibliotekų dokumentas, kuris turi savo autentiškumą.

Rankraščiai kaip ir kiti išliekamąją vertę turintys dokumentas turėtų būti saugomi archyvuose, bet Lietuvoje yra tradicija, kad dauguma rankraščių saugoma ne archyvuose, o bibliotekos, kurios turi atskirus padalinius kaip rankraščių skyrius ar retų spausdinių skyrius. Tarp svarbių rankraščių saugomi atsitiktiniai rankraščiai (akcidencijos), taip pat įvairios kolekcijos, knygos ir pan. Pasak Arvydo Pacevičiaus, atsitiktinai atsidūrę rankraščiai, kolekcijos lemia finansines bibliotekų galimybes.

Šiuolaikinis pasaulis neatskiriamas nuo šiuolaikinių technologijų, jų pritaikymo mūsų gyvenime. Tad dauguma bibliotekų pradėjo skaitmeninti savo saugomus fondus, taip suskaitmeninus fondus, galima pateikti virtualioje viešoje erdvėje.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1323 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Rankraščiai Valstybinės reikšmės bibliotekose saugomų rankraštinių fondų pristatymas virtualioje erdvėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Rankraščiai Valstybinės reikšmės bibliotekose saugomų rankraštinių fondų pristatymas virtualioje erdvėje. (2014 m. Birželio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/rankrasciai-valstybines-reiksmes-bibliotekose-saugomu-rankrastiniu-fondu-pristatymas-virtualioje-erdveje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:29