Rankų dominavimo tyrimas


Neurofiziologija. Biologiniai psichikos pagrindai neurofiziologija ir sensorinės sistemos. Kūno dalių dominavimo nustatymas. Literatūros apžvalga. Darbo tikslas. Darbo uždavinys. Darbo priemonės. Darbo eiga. Darbo rezultatai. Kairė ranka Dešinė ranka. Rezultatų aptarimas. Tiriamosios dominuoja dešinė ranka. Dominuojančia ranka kontroliuoja kairysis pusrutulis. Literatūros sąrašas. Viso balai. Stipriai išreikštas dešinės rankos dominavimas. Papildomi klausimai. Gautų rezultatų vertinimas. Maksimalus dešiniarankiškumas Rezultatų aptarimas.

Tiriamosios buvo paprašyta užrašyti savo vardą, ir stebima kuria ranka ji ją užrašys, po to buvo duotos žirklės ir paprašyta iš jų iškirpti apskritimą.Vėliau buvo duotas kamuoliukas ir paprašyta jį numesti kuo toliau.

Tiriamajai duotas šaukštas ir stebima kuria ranka ji valgys.

Tiriamajai duotas puodelis ir buvo stebėta , kuria ranka ji jį laiko.

Atlikus tyrimą paaiškėjo , kad tiriamosios dominuojanti ranka yra dešinė.Remiantys Kaffemano knyga(2002 ) Iki 90 proc. žmonių geriau valdo dešinę .Yra tikimybė , kad tiriamosios tėvai yra dešiniarankiai, nes žmogaus rankų dominavimas yra paveldimas.(Kaffemanas 2002 ).

Iš tyrimo rezultatu galime teigti , kad tyriamosios dominuojantis yra kairysis pusrutulis.

Iš tyrimo galite spresti ,kad tyriamoji dešiniarankė , nes viską daro dešinę ranka . Remiantis Kaffemano knyga “ ” Rankų dominavimas yra susijęs su smegenų didžiųjų pusrutulių funkcijų pasiskirstimu” galime teigti , kad dešinės rankos dominavimas priklauso nuo kairiojo pusrutulio veiklos ir dominavimo.

  • Medicina Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (759 žodžiai)
  • Simona
  • Rankų dominavimo tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Rankų dominavimo tyrimas. (2015 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ranku-dominavimo-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:38
×