Rankų gestai ir jų reikšmė


Gestai. Rankų gestai. Plaštakų gestai. Kojų gestai. Veido gestai. Smakro ir skruostų gestai. Galvos gestai. Kūno poza. Teritorijos ir zonos. Akių kontaktas.

Sukryžiuotos rankos ant krūtinės pakeltais statmenai į viršų nykščiais. Aukštyn nukreipti nykščiai rodo pasitikėjimą savimi, o sunertos rankos stiprina saugumo pojūtį.

Be šių dar yra išskiriami daliniai sunertų rankų barjerai, kai viena ranka kūno priešakyje laiko ar liečią kitą ranką. Šis barjeras demonstruojamas susitikimų metu, kai šį gestą rodantis žmogus yra nepažįstamai daugumai ar stokoja pasitikėjimo savimi.

Taip pat yra naudojami užmaskuotų sunertų rankų gestai. Jį naudoja asmenys, kurie nuolatos yra žmonių akivaizdoje, kaip pavyzdį galima paminėti politikus, televizijos laidų vedėjus ir kitus, kurie nenori, kad aplinkiniai pastebėtų, kad jie nervinasi ar jaučiasi neužtikrintai. Vaizdžiai jis gestas atrodo taip: viena ranka siekia kitos rankos, tačiau užuot įsitvėrusi, ji liečia rankinę, apyrankę, laikrodį ar kitą daiktą.

Sunertos plaštakos – išreiškia nusivylimą ar tokiu būdu žmonės stengiasi sulaikyti neigiamas emocijas. Yra trys pagrindiniai šio gesto variantai: sunertos plaštakos laikomos akių lygyje, parodama, kad turi daugiau pastangų valdyti neigiamas emocijas, padėtos ant stalo ir ant kelių, jei sėdima bei nuleistos žemyn, jei stovima.

Delnas nukreiptas aukštyn – parodo nuolankumą ir taikumą.

Delnas nukreiptas žemyn – išreiškia dominavimą.

Delnas uždengtas pirštais, tik rodomas pirštas nukreiptas į priekį - plaštakos padėtis parodo agresyvumą.

  • Microsoft Word 1329 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (901 žodžiai)
  • Evelina
  • Rankų gestai ir jų reikšmė
    10 - 9 balsai (-ų)
Rankų gestai ir jų reikšmė. (2015 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ranku-gestai-ir-ju-reiksme.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 15:25
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo