Rankų higienos procedūra


Rankų higienos procedūra. Reikalavimai asmenims , teikiantiems grožio paslaugas tikslas. Rankų plovimo technika. Higieninė rankų antiseptika. Higieninės rankų antiseptikos technika. Reikalavimai asmenims , teikiantiems grožio paslaugas.


Tikslas – sumažinti infekcijų sukėlėjų perdavimo per darbuotojų rankas nuo vieno kliento kitam klientui ir nuo aplinkos klientui riziką.

Nuolatiniai (rezidentiniai) mikroorganizmai (tai mikroorganizmai, kurie nuolat gyvena ir dauginasi paviršiniuose ir gilesniuose odos sluoksniuose), pvz., plazmą nekoaguliuojantis stafilokokas, mikrokokai, difteroidai randami gilesniuose odos sluoksniuose. Juos sunkiau pašalinti. Nusilpusiems, jautriems infekcijai asmenims gali sukelti infekcijas. Darbo metu, pvz., atliekant A kategorijos paslaugas pradūrus pirštines, gali patekti į žaizdą ir sukelti infekcijas.

Darbuotojų rankų higiena yra pripažinta viena iš svarbiausių klientų ir darbuotojų infekcijų profilaktikos priemonių. Tinkama rankų higiena gali sumažinti mikroorganizmų, patekusių ant rankų odos su krauju ir kitais kūno skysčiais, nuo galimai užterštų įrengimų ir aplinkos paviršių.

2. tekantis šiltas ir šaltas vanduo, atitinkantis geriamojo vandens kokybės reikalavimus;

2. prieš indo keitimą būtina išvalyti ir dezinfekuoti dozatoriaus dalis pagal dozatorių gamintojų rekomendacijas.

3.alkūne, dilbiu ar išorine plaštakos puse paspausti losjono dozatoriaus rankenėlę ir užpilti apie 3 ml losjono (neliečiant dozatoriaus ištekėjimo angos);

5. muiluotas rankas nuplauti po vandens srove. Vanduo turi tekėti nuo riešo pirštų link;

6. rankų antiseptikos (įtrinimo) trukmė alkoholiniu antiseptiku yra ne trumpiau 30 sekundžių.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1200 žodžiai)
  • Kolegija
  • Al
  • Rankų higienos procedūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Rankų higienos procedūra. (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ranku-higienos-procedura.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 09:36
×