Rankų ir plaštakų gestai profesinis bendravimas kursinis darbas dviguba tema


Įvadas. Plaštakų ir ranku gestai. Plaštakų gestai. Sunertos plaštakos. Plaštakų trynimas vienos į kita. „Bokštelis iš plaštakų“. Plaštakos, rankos ir riešo laikymas kita plaštaka. Nykščio rodymas. Literatūra.

Nors „bokštelio" gestas apskritai yra pozityvus signalas, jį galima naudoti tiek pozityviame, tiek negatyviame kontekste, o taip pat nesunku klaidingai interpretuoti. įsivalzduokime, prekybos agentas pristato savo prekę potencialiam klientui. Pokalbio metu jis pastebi pozityvių pirktjų gestų grupę. Tai gali būiti jo atviri delnai, pasilenkimas į priekį, pakelta galva ir t.t. Sakykime, į pristatymo pabaigą pirkėjas pademonstruoja kurį nors iš „bokštelio" gestų.

Jei „bokštells" lydi grupę kitų, pozityvių gestų, kurie buvo demonstruojami tuo metu, kai perkybos agentas rodė ir komentavo klientui savo prekių ir paslaugų asortimentą, agentas turi pagrindo tikėtis, jog sėkmė netoli, ir gali siūlyti sudaryti sanderį bei laukti kliento pritarimo. Tačiau jei „bokštelis" seka po serijos negatyvių gestų, tokių kaip rankų sunčrimas ant krūtinės, kojų sukryžiavimas, žiūrėjimas kažkur į šalį ir ivairūs veido lytėjimai ranka, ir jei šis gestas pademonstruojamas pristatymo pabaigoje, jis gali liudyti galutinį kliento apsisprendimą nepirkti siūlomos prckės ar paslaugos ir netgi pageidavimą, kad prekybos agentas greičiau keliautų iš kur atėjas. Abiem šiais atvejais „bokštelis" reiškia tvirtą apsisprendimą, tačiau vienu atveju jo išdavos prekybos agentui palankios, o kitu — nepalankios. Lemiamas faktorius — judesiai ir gestai prieš pasiunčiant „bokštelio" signalą.

Galima teigti, jog jį mėgsta didesnę ar mažesnę valdžią turintys asmenys. Šis gestas išreiškia pranašumą aplinkinių atžvilgiu ir pasitikėjimą savimi. Tai pasąmoningas drąsos aktas, atveriant povojui jautriausias pilvo, krūtinės ir gerklės sritis. Patirtis byloja, kad, jei šis gestas naudojamas įtemtoje situacijoje, kaip laikraščių žurnalistų apsuptyje arba laukdami už dantų gydytojo kabineto durų,pasijusime atsipalaidavę, įgysime pasitikėjimo savimi, tapsime šiek tiek valdingi.

Policijos pareigūnai, nešiojantys šaunamuosius ginklus, retai kada demonstruoja šįgestą. Vietoje jo policininkai naudoja agresyvumą išreiškiantį gestą „rankos ant juosmens“. Ginklas nešiojimui savaime suteikia pakankamai autoriteto, tad gestas „sauja saujoje“ kaip autoritetopabrėžimo priemonė tampa nebeaktualus.

Gesto „sauja saujoje“ nereikia painioti su gestu „riešas saujoje“. Pastarasis yra nusivylimo ir bandymo kontroliuoti savo emocijas išraiška. Šiuoatveju vienos rankos plaštaka kietai suima kitos rankos riešą ar dar aukštesnę rankos dalį, tarytum viena ranka bandant suturėti kitą nuo agresyvių veiksmų. Kuo aukščiau vienos rankos plaštaka suima kitotą ranką, tuo didesnį įniršį šis gestas išreiškia. Pavyzdžiui, vyriškis 9 pav. yra įpykęs labiau nei 7 pav. Pavaizduotas vyriškis, nes pirmuoju atvejujis laiko nutvėręs žastą virš alkūnės, o antruoju – tik riešą. Tikriausiai šis gestas ir pagimdė išsireiškimą „tvirtai laikyk save rankose“, šį gestą neretai naudoja prekybos agentai, atvykę pas potecialų pirkėją ir paprašyti palaukti priimamajame. Minėtas gestas – nevykusi prekybos agento pastanga užmaskuoti savo nervinimąsi, ir nuovokus klientas to nepraleis pro akis. Jei šį savikontrolės gestą pakeisime į gestą „sauja saujoje“, sykiu ir nusiraminsime, ir aplinkiniams pademonstruosime pasitikėjimą savimi.

  • Psichologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 362 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1586 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurimas
  • Rankų ir plaštakų gestai profesinis bendravimas kursinis darbas dviguba tema
    10 - 5 balsai (-ų)
Rankų ir plaštakų gestai profesinis bendravimas kursinis darbas dviguba tema. (2015 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ranku-ir-plastaku-gestai-profesinis-bendravimas-kursinis-darbas-dviguba-tema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:08
×