Rasė, etniškumas ir migracija


Rasė, etniškumas ir migracija. Rasė ir etniškumo. Rasė ir etniškumo supratimas. Rasė – socialinių. Išankstinis nusistatymas, diskriminacija ir rasizmas. Išankstinis nusistatymas – nuomonės ar nuostatos. Sociologinės interpretacijos. Etnocentrizmas – kitos kultūros vertinimas pagal savąją. Etninė integracija ir etniniai konfliktai. Etninės integracijos modeliai Asimiliacija. Etninis konfliktas Etninis konfliktas – skirtingų etninių grupių ar bendruomenių susipriešinimas. Imigracija - žmonių atvykimas į šalį siekiant joje įsikurti. Papildo visuomenių etninę bei kultūrinę įvairovę. Klasikinis (Kanada, JAV, Australija) – skatinama migracija. Pagreitis – mastai. Diaspora – etninių grupių sklaida iš pirmapradės tėvynės į užsienio teritorijas. Imigracija į JK. Imigraciją į Britaniją galėtume laikyti XX a. Industrializacijos plėtra radikaliai pakeitė šalies vidaus migracijos. Imigracijos Europos šalyse. Turkija Šiaurės Afrika Graikija, Ispanijos ir Italijos pietūs, Šveicarija, Vokietija, Belgija ir Švedija. Išvados. Tarptautinė migracija ES yra veikiama integracijos bei laipsniškai harmonizuojamos.

Rasė ir etniškumo supratimas. Išankstinis nusistatymas, diskriminacija ir rasizmas. Sociologinės interpretacijos. Etninė integracija ir etniniai konfliktai. Migracija, reikšmė, modeliai, tendencijos ir diasporos. Imigracija į Junktinę Karalystę. Imigracija Europos šalyse. Išvados.

Išankstinis nusistatymas – nuomonės ar nuostatos, kurių vienos grupės nariai laikosi kitos grupės narių atžvilgiu. Diskriminacija – faktinė elgsena su kita grupe ar individu, kai iš vienų atimamos galimybės, atviros kitiems. Rasizmas – išankstinis nusistatymas vadovaujantis socialiai reikšmingomis fizinėmis skirtybėmis.

Etnocentrizmas – kitos kultūros vertinimas pagal savąją. Grupės uždarumas – grupės palaiko ir saugo ribas, atskiriančias jas nuo kitų grupių. Išteklių paskirstymas – kai turinti galią uždara grupė išteklius pasiskirsto savame rate ir taip formuoja gėrybių sklaidos nelygybes. Konfliktų teorijos – galią turintieji išnaudoja jos neturinčius (nebaltaodžius).

Imigracija - žmonių atvykimas į šalį siekiant joje įsikurti. Emigracija – žmonių išvykimas iš vienos šalies siekiant įsikurti kitoje.

Papildo visuomenių etninę bei kultūrinę įvairovę; Padeda formuoti demografinę, ekonominę bei socialinę dinamiką; Tampa svarbiu politiniu klausimu; Meta iššūkį visuotinai priimtoms tautinio identiteto sampratoms; Priverčia peržiūrėti pilietybės sąvoką.

Klasikinis (Kanada, JAV, Australija) – skatinama migracija, duodama pilietybė; Kolonijinis (Prancūzija, JK) – imigrantus iš buvusių kolonijų vertina palankiau nei kitus; Imigrantų darbininkų (Vokietija, Šveicarija ir kt.) – laikinai priimami imigrantai siekiant patenkinti darbo rinkos reikmes, pilietybė nesuteikiama; Nelegalios imigracijos – į šalį patenkama slapta ir gyvenama už oficialios visuomenės ribų.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1185 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (640 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ruslan
  • Rasė, etniškumas ir migracija
    10 - 2 balsai (-ų)
Rasė, etniškumas ir migracija. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/rase-etniskumas-ir-migracija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:33
×