Rašinys apie meilę (3)


Rašinys apie meilę.


Teiginys. Dar viena meilės apraiška, kuri dažnai aprašoma lietuvių literatūroje yra ryšys tarp vyro ir moters.

Dalinė išvada. Taigi, iš pateiktų pavyzdžių matyti, kad lietuvių literatūroje meilė priešingai lyčiai dažnai suvokiama kaip reikalaujanti kančių, bet visgi nulemta.

Apibendrindama norėčiau pabrėžti, kad lietuvių literatūroje dažniausiai meilė yra suprantama kaip neatsiejamas nuo būties pilnatvės jausmas, galintis suteikti tiek asmeninės laimės, skausmo, tiek pilietinio, tautinio sąmoningumo. Tai tarsi gyvybės vanduo tekantis iš pareigos šaltinio. Jausmai skiria žmones nuo kitų gyvų organizmų. Tik mes vieni galime pasigirti tokia gausybe pojūčių: džiaugsmu, pykčiu, nuoskauda, pasididžiavimu, baime, garbe, tačiau netgi padėjus visus juos ant vienos svarstyklių lėkštelės, šie nenusvers kitoje pusėje esančio stipriausio jausmo – meilės. Ji, lyg nepailstantis sraigtelis, nuolat besisukantis ne tik žmonių galvose, bet dažnai pastebimas ir knygų puslapiuose. Literatūros temą pasirinkau dėl to, kad džiaugiuosi, ką gaunu iš knygų: suvokimą, kitokį požiūrį, patirtis. Potemę „Dažniausia meilės samprata lietuvių literatūroje“ taip pat nusprendžiau rinktis, nes ši tema man yra artima. Turiu omeny, kad meilė yra tai, kuo aš gyvenu. Tikriausiai tikėjaus, kad suderinus šiuos du aspektus lietuvių įskaita taps mažiau gąsdinanti. Lietuvių literatūroje rašoma įvairiomis temomis ir meilė yra viena jų. Tačiau net ir ji gali būti suvokiama įvairiomis prasmėmis. Galima mylėti savo šeimą, draugą, Tėvynę, augintinį, Dievą ir begales kitų objektų. Taigi, kalbėdama norėčiau apibūdinti dažniausias lietuvių literatūroje aprašomas meilės temas. Taip pat apsvarstyti klausimus: kaip lietuviai įsivaizdavo meilę, kam ir kaip ją reiškė.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (946 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jolanta
  • Rašinys apie meilę (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Rašinys apie meilę (3). (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/rasinys-apie-meile-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:24
×