Rašinys: Kokiomis dvasinėmis ligomis serga visuomenė?


Rašinys Kokiomis dvasinėmis ligomis serga visuomenė?


Nuo žmonių atsiradimo Žemėje iki šių dienų visuomenę kamuoja įvairios ligos. Vienos vadinamos fizinėmis, kitos – dvasinėmis. Fizinės ligos yra daugiau ar mažiau pagydomos, tačiau dvasinės ligos žmogų persekioja visą gyvenimą. Evangelijoje pagal Mariją Magdalietę skelbiamos septynios dvasinės tuštybės formos: pirmoji forma – tai tamsybė; antroji – geidulys; trečioji – nežinojimas; ketvirtoji – mirtinas pavydas; penktoji – kūno viešpatavimas; šeštoji – kūno klastingumas; septintoji – įnirtinga išmintis. Tad ir visuomenėje gausu skirtingų dvasinių ligų, viena jų materialių dalykų laikymas aukščiausia vertybe, kita – garbės ir turtų drąsa siekti bet kokia kaina, o trečia – dažnas kitokių žmonių požiūrio į pasaulį nesuvokimas. Tad kyla klausimas: ar tai ir yra dvasinės ligos, kuriomis serga visuomenė?

Be to, garbės ir turtų troškimas bet kokia kaina – dvasinio silpnumo požymis. Neretai dėl geresnio gyvenimo griebiamasi kraštutinių priemonių tam įgyvendinti. Apie tai rašė ir XVI-XVII amžiaus renesanso epochos žymiausias anglų dramaturgas Viljamas Šekspyras. Remdamasis istoriniais siužetais jis kelia svarbias vadovo ir tautos, individo laisvės ir atsakomybės, valdžios ir dorovės problemas.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1049 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Erika
  • Rašinys: Kokiomis dvasinėmis ligomis serga visuomenė?
    10 - 2 balsai (-ų)
Rašinys: Kokiomis dvasinėmis ligomis serga visuomenė?. (2019 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/rasinys-kokiomis-dvasinemis-ligomis-serga-visuomene.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 10:26
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo