Rašinys: Meilės tema lietuvių literatūroje


Rašinys: Meilės tema lietuvių literatūroje.


Meilė – žmogiškas jausmas, reikalaujantis pasiaukojimo ir kantrybės. Juk ne kiekvienam žmogui gyvenime skirta patirti šį jausmą. Kaip šį kartą Mykoliukui, pagrindiniam J. Tumo – Vaižganto apysakoje „Dėdės ir dėdienės“ veikėjui. Vaižgantas įrodė, jog ir XIX amžiuje, baudžiavos ir po jos panaikinimo, lietuviai mylėjo ir buvo mylimi. Taip pat meilė yra labai gerai atskleidžiama romantizmo literatūroje, kurioje pasižymėjo ir Maironis su kūriniu „Išnyksiu kaip dūmas“. Kaip ir baudžiavos taip ir nepriklausomybės laikais poetas J. Marcinkevičius bandė atskleisti meilės ir gerumo nuostatas, siekė santarvės bei abipusio susikalbėjimo, o ne kaltinimo. Tikrąją meilę autorius išsako eilėraštyje „Meilė“, kuriame eilėraščio žmogus nedrįsta nusileisti gyvenimo išbandymams. Tad, aš ruošiuosi aptarti, mano nuomone, dažniausiai lietuvių literatūroje atskleidžiama žmogaus meilę žmogui.

Visgi galima teigti, jog meilės temos yra labiausiai bei gražiausiai atskleidžiamos lietuvių literatūroje. Kaip ir J. Tumo – Vaižganto apysakoje „Dėdės ir dėdienės“, kaip Maironio eilėraštyje „Išnyksiu kaip dūmas“, kaip J. Marcinkevičiaus eilėraštyje „Meilė“, taip ir visur kitur, meilė yra labai šiltas ir malonus jausmas, bet tuo pačiu ir nuviliantis, reikalaujantis išgyvenimų ir didelių išbandymų sutiktų savo kelyje. Tačiau dėl meilės verta patirti gerumą ir tragiškumą, nes jūs tik atžvelkite dėmesį į mano išanalizuotus kūrinius. Visi šių kurinių personažai išgyvena meilės tragiškumą, tačiau nė iš vieno neišgirstumėme, kad jie gailisi patyrę meilę.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (947 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Rašinys: Meilės tema lietuvių literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Rašinys: Meilės tema lietuvių literatūroje. (2019 m. Rugpjūčio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/rasinys-meiles-tema-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 10:02
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo