Rašto pradmenys


Įžanga. Nuo piktogramos iki raides. Raštas iki raidės. Tarp ideogramos ir raidės. Raidžių paslaptys. Kaip europiečiai išmoko rašyti raides. Rašto pradmenys. Hieroglifai. Dantiraštis. Abėcėlė. Pagrindiniai rašto tipai. Piktografija. Ideografija. Fonografija. Kinų raštas. Lietuvių raštas. Išvados. Literatūra. Darbo priedai.

Visų pirma reikia išsiaiškinti, kas yra raštas.

Raštas- tai tam tikra braižomųjų ženklų sistema, leidžianti perteikti mintis ir jausmus per erdvės ir laiko atstumą, fiksuoti ir išlaikyti šnekamąją kalbą. Šios sistemos atsiradimas buvo labai reikšmingas žmonijos istorijoje (pagal: Palionis 1985: 284).

Nėra tiksliai mokslininkų nustatyta, kada būtent jis atsirado. Pirmieji piešiniai Europoje buvo rasti ant uolų. Manoma, jog tai galėjo būti maždaug tarp 20 000 ir 10 000 metų prieš mūsų erą. Daugiausia piešinių surasta Afrikoje, šiaurės ir pietų Amerikoje (ten pat: 258).

Tačiau šie piešiniai nelaikomi raštu, jie tik sudaro rašto priešistorę. Mokslininkų manymu, tikrasis raštas atsirado VIII – VI tūkst. pr. Kr. (ten pat: 285).

Referate aptariama pagrindiniai rašto tipai- piktografija, ideografija bei fonografija. Taip pat supažindinama su kinų raštu. Pasakojama apie lietuvių rašto atsiradimą. Darbe didžiausias dėmesys skiriamas rašto kilmei bei raidai.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (4222 žodžiai)
  • Simona
  • Rašto pradmenys
    10 - 2 balsai (-ų)
Rašto pradmenys. (2012 m. Gruodžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/rasto-pradmenys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:39
×