Rašytinės informacijos klaidų analizavimas internetinėse svetainėse


Leksikos klaidos. Barbarizmai. Žodžių darybos klaidos. Tarmiškų žodžių vartojimas. Semantizmų vartojimas. Vertalai. Morfologijos klaidos. Netaisyklingas prieveiksmių vartojimas. Sintaksės klaidos. Netinkamas linksnių vartojimas. Prielinksnių vartojimas. Išvados. Literatūra. Priedas.

Šiame rašto darbe analizuojamos rašytinės informacijos klaidos, skelbiamos internetinėse svetainėse susijusios su maisto produktų technologo specialybe, siekiant įgyti žinių praktiškai vartoti rašytinę specialybės kalbą.

Tekstus analizavimui pasirinkau internetinėje svetainėje, kurioje žmonės dalinasi savo įspūdžiais, akimirkomis (dienoraščio forma). Šiame tekste kalbama apie tinkamą mitybą ir dietą. Būtent šie tekstai puikiai atskleidžia šių dienų kalbos taisyklių nežinojimą ir nesilaikymą. Analizuojamasis tekstas prisegtas rašto darbo pabaigoje.

Taisymas: O tarp kitko nevalgymas po 18 ar 18.30 yra labai geras dalykas.

Pasiėmiau indėlį kuriame ten mažiausiai buvo. (Netaisyklingas prieveiksmių vartojimas)

Taisymas: Pasiėmiau indėlį kuriame mažiausiai buvo.

Taisymas: Laikytis preciziškai tikslaus laiko valgymui.

Taisymas: Kokia tai dieta

Perskaičius ir išanalizavus keletą tekstų peršasi viena mintis – lietuvių kalbos raštingumas ir taisyklingumas ženkliai suprastėjęs. Daugiausiai randama leksikos klaidų: semantizmų ir barbarizmų. Ko gero pagrindinė priežastis, kodėl ši problema atsirado – tai didelė technologijų raida (išmanieji telefonai, kompiuteriai, internetas). Šie dalykai dažniausiai naudojami ne mokymosi tikslais kelia grėsmę mūsų intelektui, raidai. Siekiant kalbos taisyklingumo, patarčiau bent retkarčiais padėti kompiuterį, mobilųjį telefoną į šoną ir atsiversti knyga, praplėsti žinias.

KAZLAUSKIENĖ, Asta; RIMKUTĖ, Erika ir kt. Bendroji ir specialybės kalbos kultūra, Kaunas 2010 ISBN 9789 9864

Tekstas Nr. 1Na bet aš tai tikrai labai faina:) Ištvėriau cielus 2 vakarus. Šiandien jau lengvai užkandau po termino. Lengvai - tai gabalėlis torto, 3 sausainiai, 7 džiūvėsėliai, bananas, gabalėlis vištos...  jach.. ir čia po vakarienės ir po deserto. Žodžiu - turiu valios.

Ugdai valią (man negalioja)

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1503 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Rašytinės informacijos klaidų analizavimas internetinėse svetainėse
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rašytinės informacijos klaidų analizavimas internetinėse svetainėse. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/rasytines-informacijos-klaidu-analizavimas-internetinese-svetainese.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:20
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo