Rašytojas Česlovas Milošas teigė, kad lietuvių tauta, „pralaimėjusi istorijoje, dar kartą gimė iš filologijos“. Paaiškinkite, kaip suprantate šią Č. Milošo mintį


Milošas pralaimėjusi istorijoje dar kartą atgimė iš filologijos. Česlovas milošas lietuvių tauta gimė iš filologijos. Rašytojas česlovas milošas teigė, kad lietuvių tauta, ,,pralaimėjusi istorijoje dar kartą gimė iš filologijos". paaiškinkite kaip suprantate šią č. milošo mintį. pritarkite jai arba ją paneikite,. Česlovas milošas pralaimėjusi istorijoje, dar kartą gimė iš filologijos.

8 potemė 12 klasei 2015 m. Tema Kalba. Šaltiniai ir išplėstinis planas. Potemė apie knygnešystę. Lietuva pralaimėjo istorijoje, bet atgimė iš filologijos.

8. Rašytojas Česlovas Milošas teigė, kad lietuvių tauta, „pralaimėjusi istorijoje, dar kartą gimė iš filologijos“. Paaiškinkite, kaip suprantate šią Č. Milošo mintį. Pritarkite jai arba ją paneikite, remdamiesi lietuvių kultūros ir kalbos istorijos pavyzdžiais.


Manau, kad temos pavadinime išsakytą rašytojo Česlovo Milošo mintį, kad lietuvių tauta, „pralaimėjusi istorijoje, dar kartą gimė iš filologijos“, dera aiškintis dalimis: kuo pralaimėjome istorijoje, ir kuo laimėjome filologijos srityje. Iš pirmo žvilgsnio ši Milošo mintis atrodo teisinga, todėl šioje kalboje jai būsiu linkęs (-usi) pritarti. Išsakomą požiūrį pagrįsiu įvairiais pavyzdžiais iš lietuvių kultūros ir kalbos istorijos.

Taigi visų pirma derėtų išsiaiškinti, kodėl Česlovas Milošas lietuvių tautą įvardija kaip „pralaimėjusią istorijoje“. Mano nuomone, dėl to, kad Lietuva beveik visą savo egzistavimo laikotarpį buvo nuo ko nors priklausoma arba veikiama aplinkinių stipresnių kraštų įtakos. Įtampa ir priespauda tam tikrais istorijos epizodais buvo Lietuvos kasdienybė: bendroje Lietuvos ir Lenkijos valstybėje, Abiejų Tautų Respublikoje, kurioje daug viršesnė buvo Lenkija; Lietuvoje carinės Rusijos sudėtyje; Lietuvoje, kuomet ji buvo SSRS dalis. Visais šiais laikotarpiais lietuvių tauta turėjo kovoti už išlikimą: už savo lygias teises su kitomis tautomis, į teisę savarankiškai tvarkytis savoje valstybėje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1339 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rašytojas Česlovas Milošas teigė, kad lietuvių tauta, „pralaimėjusi istorijoje, dar kartą gimė iš filologijos“. Paaiškinkite, kaip suprantate šią Č. Milošo mintį
    10 - 6 balsai (-ų)
Rašytojas Česlovas Milošas teigė, kad lietuvių tauta, „pralaimėjusi istorijoje, dar kartą gimė iš filologijos“. Paaiškinkite, kaip suprantate šią Č. Milošo mintį. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/rasytojas-ceslovas-milosas-teige-kad-lietuviu-tauta-pralaimejusi-istorijoje-dar-karta-gime-is-filologijos-paaiskinkite-kaip-suprantate-sia-c-miloso-minti.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:11
×