Ratlankiai ir padangos referatas


Ratlankių gaminimas. Ratlankių svarba resursuose. Ratų balansavimas. Padangų svarba. Padangų tipai/klasifikacijos. Padangų žimėjimas. Padangų savybės.


Ridenimo procesas kaip pagalba zmonijai rastas keli tūkstančiai metų prieš mūsų erą. 6500–5100m prieš mūsų erą pernykščiai žmonės pradėjo naudoti rastus kaip pagalbinę priemonę, kad butu lengviau gabenti daiktus iš vienos vietos į kitą. Pirmieji išrasti ratai buvo akmeniniai ir tik po daug laiko buvo ismokta juos gaminti is medienos ar metalų. Remiantis šaltiniais tik 3500-3350m pries mūsų erą buvo pradeti montuoti ratus ant platformos, tuo laikotarpiu atsirado pirmosios transporto priemonės su ašimis. 3200-3000m. pries mūsų erą buvo išrasta dviejų tipų ašys, viena rūšis ašiu sukosi kartu su ratu, kita ne. Pirmieji mediniai ratai buvo su skyle per vidurį, ten išsikiždavo ašis, mediena buvo pjaunama horizontaliai ir apvejama metalo lanku. Pirmieji ratai gaminti iš metalų pradeti gaminti 1000m. pr.m.e. Kad ant rato būtų užmontuota padanga, teko luktelti net iki 1887 ir šis ratas buvo montuojamas ant tu laikų mašinų, nors buvo panašūs i dviračio ratus.

J- tinkantys lengviesiams automobiliams (visos transport priemones turi savo atsikra raidės ženklinimą)

Ratlankiai taip pat turi reikšmę žvelgiant į stabdyma ir isibegejima bei degalų sąnaudas. Norint optimizuoti eksploatacines savybes vasarą, būtina sumažinti automobilio rato svorį, kad pagerėtų įsibėgėjimas, stabdymas, stabilumas kelyje, komfortas ir sumažėtų degalų sąnaudos. O norint optimizuoti eksploatacines savybes žiemą, svarbiausia užtikrinti sukibimą su keliu. Geriau pasirūpinti sunkesniais ratais, kad pagerėtų sukibimas ir stabilumas kelyje, nes bus didesnė kontaktinė jėga tarp rato ir kelio dangos. Štai kodėl daug vairuotojų žiemą montuoja plieninius ratlankius, kurie dažnai yra sunkesni, o vasarą renkasi aliuminius. Kuo sunkesnis ratas, tuo daugiau jėgos reikia norint jį išjudinti ar sustabdyti, tai yra sunkus ratas reikalauja didesnio variklio sukimo momento, o tai sumažina įsibėgėjimą. Priešingai, lengvesnis ratas leidžia greičiau įsibėgėti. O įtaka degalų sąnaudoms paprasta- automobilio degalų sąnaudos priklauso nuo energijos, kurios reikia automobiliui, kad įsibėgėtų, o lengvesniam ratui įsibėgėti sunaudojama mažiau energijos.

Be padangų ir ratlankių, nebutu automobilių, atrodo labai paprastas ir nepastebimas isradimas, tačiau tai yra automobilio pamatas. Rato mechanizmas naudojamas viusr, ir per daug metų nera kuo jo pakeisti.

  • Microsoft Word 183 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (3109 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ainius
  • Ratlankiai ir padangos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ratlankiai ir padangos referatas. (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ratlankiai-ir-padangos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 16 d. 19:17
×