Ratų žymėjimas, jų įtaka eismo saugumui


Įvadas. Padangų pasirinkimas. Sukibimas su šlapia danga. Ką reiškia šis įvertinimas? Degalų sąnaudų efektyvumas. Ką reiškia šis įvertinimas? Kokie kiti veiksniai turi įtakos degalų naudojimo efektyvumui? Išorinis triukšmas. Ką reiškia šis įvertinimas? Padangų žymėjimas. Šaltiniai.

Tyrimai įrodė, kad net nenaudojamos naujos padangos sensta, praranda savo savybes, ypač elastingumą (tai yra blogėja sukibimas) . Padangų guma turi savybę oksiduotis - vyksta reakcija su deguonim bei ozonu, keičiasi gumos struktūra, dėl to suprastėja sukibimas su danga. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naudojamos padangos sensta žymiai greičiau, palyginus su sandėliuojamomis. Tai nesunku paaiškinti: sandėliuose padangos nenukenčia nuo saulės spindulių, jų neveikia agresyvus druskų ar išmetamų dūmų prisotintas vanduo, jos nekaista, ty oksiduojasi žymiai lėčiau.

Rimti padangų gamintojai šią problemą sprendžia dedami specialius priedus, kurie "konservuoja " padangos gumą, neleidžia jai "garuoti", gamina taip vadinamas "bekvapės" padangas . Pigių padangų svarbiausias bruožas - žema kaina, pasekoje gamybos procese taupoma visur, kur įmanoma, tokie priedai nenaudojami, atitinkamai padangos  sensta žymiai greičiau, prarasdamos ir taip pusėtinas savybės.

  • Microsoft Word 288 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (1891 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Ratų žymėjimas, jų įtaka eismo saugumui
    10 - 2 balsai (-ų)
Ratų žymėjimas, jų įtaka eismo saugumui. (2014 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ratu-zymejimas-ju-itaka-eismo-saugumui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 02:13
×