Raudoniukė ir tymai


Įvadas. Raudonukė. Ligos simptomai. Gydymas. Tymai. Tymų simptomai. Gydymas. Apsisaugojimas nuo raudonukės ir tymų. Literatūra.

Lietuvos Respublikos Užkrečiamų ligų ir AIDS centras raudonukę apibūdina, kaip ūmią, virusinę infekciją, kurią sukelia RNR turintis virusas, priklausantis Togavirus šeimai. Taip pat apibūdinami ir tymai, kuriuos sukelia antigeno tipo RNR turintis virusas, priklausantis Paramyxovirus šeimai, Morbillivirus genčiai. Abi infekcinės ligos gana panašios :

Nors ir yra labai daug panašumo tarp šių infekcinių susirgimų, esama ir skirtumų. Išoriškai matomas skirtumas – raudonukės vienas iš simptomų yra limfmazgių reakcija, o tymų kvėpavimo takų bei akių jungties uždegimai. Dar vienas, itin svarbus ir ryškus skirtumas tarp šių ligų yra tai, kad raudonukės susirgimas palyginus yra lengvas, greitai praeinantis. Na, o tymai iki šių dienų yra viena dažniausių mirčių priežastis tarp vakcinomis kontroliuojamų ligų.

Darbo tikslas. Sužinoti kuo daugiau apie raudonukę ir tymus.

Darbo uždaviniai.

Sužinoti kokie yra raudonukės ir tymų požymiai.

Išsiaiškinti kaip gydyti šiuos susirgimus.

Sužinoti, kaip būtų galima apsisaugoti nuo infekcijos.

Šis infekcinis susirgimas yra plačiai paplitęs, nes plinta oro lašeliniu būdu, per užsikrėtusį asmenį. Sukėlėjas patenka į viršutinius kvėpavimo takus ir staigiai po organizmą išplinta su krauju. Raudonukės virusas turintis RNR ir priklausantis Togavirus šeimai iš organizmo išsiskiria dešimt dienų prieš atsirandant bėrimams ir bėrimo laikotarpiu. Nors infekcija ir yra plačiai paplitusi, ja nėra taip paprasta užsikrėsti. Paskaičiuota, kad po kontakto su sergančiu žmogumi susidaro nuo 30 iki 60 % tikimybė susirgti raudonuke. Raudonukei imlūs yra nuo penkių iki penkiolikos metų vaikai ir suaugusieji iki keturiasdešimties. Liga nėra sunki, kartais sergantis asmuo nė nepastebi bėrimo ir perserga šią ligą to pats nė nežinodamas.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 376 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1561 žodžiai)
  • Sandra
  • Raudoniukė ir tymai
    10 - 10 balsai (-ų)
Raudoniukė ir tymai. (2015 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/raudoniuke-ir-tymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:33
×