Raudonųjų burokėlių veislių tyrimas


Įvadas. Burokėlių kilmė. Raudonųjų burokėlių veislės. Labai ankstyvos veislės. Ankstyvos veislės. Vidutinio ankstyvumo veislės. Vidutinio vėlyvumo veislės. Burokįlių veislių savybių vertinimas. Išvados. Literatūra.


Įvertinti raudonųjų burokėlių veislių sortimentą.

Teikti išvadas ir rekomendacijas pasirenkant skirtingas burokėlių veisles.

Veislės gali būti universalios ir specialios paskirties. Specialios paskirties tai salotinio tipo kai maistui naudojami ir lapai ir šakniavaisiai tik švieži, universalios paskirties veislių šakniavaisiai gerai išsilaiko žiemą, tinka perdirbimui. Burokėliai yra skirstomi į trumpašaknius ir ilgašaknius, pastarieji naudojami perdirbimui. Pagal vegetacijos trukmę veislės skirstomos į 4 grupes: labai ankstyvos - 65 - 75 d., ankstyvos - 75 - 85 d., vidutinio ankstyvumo - 85 - 110 d., vidutinio vėlyvumo – daugiau kaip 110 dienų.

‘EGIPSKI‘ - derlinga veislė, kuri geriausiai auga vidutinio sunkumo gerai ir giliai įdirbtose, nerūgščiose priemolio dirvose. Derlius gaunamas praėjus 90-120 dienų po sudygimo, prieš šalnas. Šakniavaisiai apvaliai plokšti, ryškai raudonos spalvos. Tinka vartoti šviežius, konservuoti, sandėliuoti.

Išanalizavus mokslinę literatūrą apie burokėlių veislių sortimentą, galima teigti, kad derlius priklauso nuo tinkamai parinktų veislių.

Pasidomėjus burokėlių teigiamomis ir neigiamomis savybėmis, gali teigti, kad šios savybės taip pat priklauso nuo pasirinktos veislės, jos ištvermingumo žiemai bei atsparumo ligoms.

Burokėliai, labai tinka maisto vartojimui, nes dauguma jų gerai išsilaiko žiemą, tuo pailgindamos vartojimo laiką. Anglų mokslininkai ištyrė vieną iš  šakniavaisių - burokėlį - ir priėjo išvados, kad jo sultys su žmogaus organizmu gali daryti tikrus stebuklus. Sultys labai naudingos kenčiantiems nuo metabolizmo, esant širdies kraujagyslių pakenkimams. Burokėlių sultys sugeba normalizuoti aukštą kraujospūdį. Todėl, rekomenduoju vartoti burokėlius, kurie padeda sveikatai.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 790 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1252 žodžiai)
  • Sandra
  • Raudonųjų burokėlių veislių tyrimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Raudonųjų burokėlių veislių tyrimas. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/raudonuju-burokeliu-veisliu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 20:03
×