Raumenų tonusą stimuliuojančios procedūros skaidrės


Raumenų tonusą stimuliuojančios procedūros. Tikslas. Uždavinys. Raumenų tonusas. Nuovargis ir atsipalaidavimas. Raumenų tonusą stimuliuojančios procedūros. Masažas. Gydomasis masažas. Viso kūno masažas. Elektrostimuliacinė procedūra. Talasoterapija. Ergoterapija. Fizioterapinė procedūra. Mankšta. Išvados. Naudota literatūra. Nuorodos internete.


Įvertinti raumenų tonuso reikšmią žmogui ir kaip jį stimuliuoti.

Paaiškinti, kas yra raumenų tonusas. Pateikti raumenų tonusą stimuliuojančių procedūrų pavyzdžių.

Sveikas ir gyvas raumuo yra stamantrus. Tokią jo būklę sukelia nevalinga įtampa ir pasirengimas pasipriešinti tempimui (pabandžius raumenį ištemti, jis susitraukia). Tokia raumens savybė yra vadinama tonusu. (Paužienė V.,Stropus R., Tamašauskas K.A (2005)).

Raumeninis audinys yra vienas pagrindinių elementas, kuris suteikia atramą odai, nuo jo priklauso geri veido kontūrai. Raumenų tonusas – tai pagrindinis elementas, kuris nulemia estetinę veido ir kūno išvaizdą. Jis turi labai didelę įtaką estetinei išvaizdai, kadangi jis nulemia raumens tūrį esant ramybės būklei ir tą atramą, kurią suteikia jį dengiantiems audiniams: poodžiui, dermai ir epidermiui.

Raumeninis audinys yra vienas iš plastiškiausių mūsų kūną sudarančių audinių: raumenys, kurie yra ilgai nenaudojami, laikui bėgant labai greitai atrofuojasi ir vis silpniau atsako į dirgiklius ir priešingai, raumenys, kurie nuolat dirba, išlaiko atitinkamas dimensijas ir funkciją bei iškarto atsako į gaunamus dirginimus. Natūraliomis sąlygomis raumenis priverčia veikti elektrinio tipo impulsai, kuriuos sukuria CNS ir kurie yra perduodami nervais.

Kasdieninis gyvenimas dažnai verčia stresuoti. Tai sukelia ilgalaikę nervų ir raumenų įtampą. Atsipalaidavimas atrodo paprastas dalykas, bet atsipalaiduoti visam kūnui yra sunku, dažnai tai nepavyksta, net miegant. Nervinė įtampa ir įtempti raumenys daro kūną nejautrų ir sumažina jo jutimines galimybes.

  • MS PowerPoint 77 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (874 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Raumenų tonusą stimuliuojančios procedūros skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Raumenų tonusą stimuliuojančios procedūros skaidrės. (2017 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/raumenu-tonusa-stimuliuojancios-proceduros-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 14:37
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo