RC ir RL grandžių dažninių charakteristikų bandymas [tyrimas]]


RC ir RL grandžių dažninių charakteristikų tyrimas. Darbo tikslas. Išmokti matuoti paprasčiausių keturpolių dažnines amplitudės charakteristikas. Ištirti RC ir RL grandžių dažninių amplitudės charakteristikų (Dach) priklausomybę nuo elementų parametrų. Laboratorijoje naudojamų prietaisų pagrindiniai parametrai. Funkcinis generatorius. Multimetras. Tirtų grandžių darbinės principinės elektrinės schemos(matavimo schemos)ir įtampos perdavimo funkcijų bei DAch ir DFch formulės. Integruojanti RC grandinė. Diferencijuojanti RC grandinė. Integruojanti RL grandinė. Diferencijuojanti RL grandinė. Visų tirtų grandžių išėjimo įtampų ir dažninių amplitudės charakteristikų priklausomybių lentelės ir dažninų amplitudės charakteristikų grafikai ( dažnio mastelis – logaritminis, perdavimo koeficientas – išreikštas decibelaisVienoje koordinačių sistemoje pateiktos dvi kreivės ( išmatuota ir teorinėIntegruojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra didžiausia. Integruojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Integruojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra mažiausia. Diferencijuojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Integruojanti RL grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Diferencijuojanti RL grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Laiko pastoviųjų skaičiavimas iš RC garndžių nominalių verčių ir išmatuotų Dach. Laiko pastoviųjų apskskaičiavimas iš išmatuotų RL DAch. Induktyvumo nominaliosios vertės radimas. Integruojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra didžiausia. Integruojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Integruojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra mažiausia. Diferencijuojanti RC grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Integruojanti RL grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Diferencijuojanti RL grandis, kai laiko pastovioji τRC yra vidutinio dydžio. Induktyvumo nominaliąją vertę rasime pagal laiko pastoviosios formulę pasinaudodami diferencijuojančios RL grandies laiko pastoviosios matavimo rezultatais. Išvados.

Labaratoriniame darbe išmatavome integruojančių grandinių RC ir RL DACh, kai laiko pastovioji yra maksimali, vidutinio dydžio ir mažiausias (R=11100, 1100 100 omų). Iš gautųuų grafikų matome kad tai yra žemų dažnių filtrai. Tokiuose filtruose. Labai žemuose dažniuose grandinė praktiškai nepakeičia virpesio, dažniui didėjant išėjimo virpesių amplitudė maža ir keičiasi fazė. Slopina aukštus dažnius ir praleidžia žemus.

Iš diferencijuojančios RL grandinės DACh matome, kad tai yra aukštų dažnių filtras: išėjimo varža didėjant dažniui mažėja ir yra kompleksinė ir tarpinio pobūdžio.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1381 žodžiai)
  • Universitetas
  • Stas
  • RC ir RL grandžių dažninių charakteristikų bandymas [tyrimas]]
    10 - 4 balsai (-ų)
RC ir RL grandžių dažninių charakteristikų bandymas [tyrimas]]. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/rc-ir-rl-grandziu-dazniniu-charakteristiku-bandymas-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:40
×