RC ir RL grandžių dažninių charakteristikų tyrimas (2)


Integruojančios ir diferencijuojančios RC ir RL grandinės DACh tyrimas. Atsakyti į klausimus. Amplitudinė dažninė charakteristika ADCH. Fazinė dažninė charakteristika FDCH.


7. Pagal tirtų RC grandžių elementų nominalines vertes ir jų išmatuotas DACh apskaičiuoti grandžių laiko pastoviąsias. Palyginti abiem būdais gautų laiko pastoviųjų (RC reikšmes.

8. Pagal teorines lygtis ir elementų R, C ir L dydžius apskaičiuotos DACh ir nubraižytos kartu su išmatuotomis DACh (teorinis grafikas braižomas greta išmatuoto, tačiau kito tipo linija).

1. Laboratorinio darbo maketo schema pateikta 1 paveiksle. Ją sudaro tarpusavyje sujungti L1, C1 ir R1 – R3 iš elementų, iš kurių surenkamos tiriamos integruojančios ir diferencijuojančios RC ir RL grandys.

Parinkus maksimalią grandies laiko pastoviąją (RC, keičiamas generatoriaus dažnis ir matuojama tiriamosios grandies išėjimo įtampa.

Užduoties 1.2 ir 1.3 punktai atliekami taip pat, kaip ir užduoties 1.1 punktas tik tiriamosios grandies laiko pastovioji (RC sumažinama, parenkant kitą R elemento nominalinę varžą (perjungiant generatoriaus signalinį laidą prie 6 ir 5 maketo gnybto atitinkamai arba trumpikliu užtrumpinant iš rezistorių R1 – R3 eilės vieną ar du nereikalingus rezistorius).

3. Vykdant užduoties 2 punktą, generatoriaus signalinis gnybtas jungiamas prie maketo 1 gnybto, o korpuso gnybtas – prie maketo 6 gnybto. Milivoltmetro signalinis gnybtas jungiamas prie maketo 4 gnybto, o korpuso gnybtas – prie maketo 6 gnybto. Parenkant varžos R didį parenkama vidutinio dydžio laiko pastovioji (RC. Keičiant generatoriaus dažnį matuojama tiriamos grandies išėjimo įtampą.

4. Užduoties 3 ir 4 punktai atliekami taip pat, kaip ir užduoties 1 ir 2 punktai, tik vietoje kondensatoriaus naudojamas induktyvumo elementas L1 bei sujungiama atitinkama grandinė t.y. jungikliu S1 į grandžių schemas įjungiamas induktyvumo elementas.

laiko pastovioji.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1656 žodžiai)
  • Kolegija
  • Domas
  • RC ir RL grandžių dažninių charakteristikų tyrimas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
RC ir RL grandžių dažninių charakteristikų tyrimas (2). (2017 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/rc-ir-rl-grandziu-dazniniu-charakteristiku-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:43
×