R.Dekarto dualizmo esmė


Dekarto dualizmas. Dualizmas. Dekartas dualizmas. Platono dualizmas. Kas yra dualizmas. Platono dualizmas ir jo valstybės teorija. Dualizmas dekartas. Dualizmo teorija. Renė dekartas dualizmas. Dualistinis valdymas.

R. Dekarto dualizmo esmė. Tikslas:apibūdinti dualizmą. Uždaviniai. Palyginti r. Dekarto ir platono dualizmą. Dekarto tikslas yra išaiškinti proto prigimtį ir kaip protas veikia ir yra veikiamas kūno. Pačią problemą galima nusakyti šiais klausimais: kaip tokios skirtingos sistemos, kaip protas ir sąmonė, gali sąveikauti tarpusavyje? Kokie yra jų sąveikos principai ir dėsniai? Kaip sąmoningos mintys ir jausmai gali atsirasti iš pilkos masės vadinamos smegenimis, kuriuose vyksta vien elektrocheminiai procesai? Kaip sprendimai, norai ar įsitikinimai gali priversti kūną judėti būtent taip, o ne kitaip? Ar sąmonė, mintys ir jausmai yra kažkas šalia smegenyse vykstančių fizinių procesų, ar tai yra tie fiziniai procesai? „žinoma, galbūt, arba greičiau tikrai, kaip greitai tai įrodysiu, aš turiu kūną, labai glaudžiai susijusį su manimi. Tačiau aš turiu aiškią ir ryškią idėją apie save kaip apie mąstantį ir netįsų daiktą. Antra vertus, aš turiu aiškią ir ryškią idėją apie kūną kaip tįsų ir visai nemąstantį daiktą. Todėl darosi aišku, jog aš, t. Y. Mano siela, dėl kurios esu tuo, kuo esu, tikrai yra visiškai skirtinga nuo kūno ir gali būti be jo. ”.

(internetinės svetainės terminų žodynas — http://www. Zodziai. Lt/reiksme&word%3dmaterija&wid%3d12254).

Sąmonė - žmogui būdingas pasaulio ir savo būties jame suvokimas: sąmonė - aukščiausia psichikos formsiela – terminas, kartais vartojamas termino psichika sinonimas. Pirmykščiai žmonės sielą įsivaizdavo kaip kažką materialaus (šešėlį, kraują, alsavimą ir pan. ). Religijoje siela laikoma kažkokia bekūnė, nemirtinga, nemateriali jėga, savarankiškai, nepriklausomai nuo kūno egzistuojanti aname pasaulyje.

(filosofija: žmogus klausianti būtybė. Trečiasipačią problemą galima nusakyti šiais klausimais: kaip tokios skirtingos sistemos, kaip protas ir sąmonė, gali sąveikauti tarpusavyje? Kokie yra jų sąveikos principai ir dėsniai? Kaip sąmoningos mintys ir jausmai gali atsirasti iš pilkos masės vadinamos smegenimis, kuriuose vyksta vien elektrocheminiai procesai? Kaip sprendimai, norai ar įsitikinimai gali priversti kūną judėti būtent taip, o ne kitaip? Ar sąmonė, mintys ir jausmai yra kažkas šalia smegenyse vykstančių fizinių procesų, ar tai yra tie fiziniai procesai? žinoma, galbūt, arba greičiau tikrai, kaip greitai tai įrodysiu, aš turiu kūną, labai glaudžiai susijusį su manimi. Todėl darosi aišku, jog aš, (dekartas 1641/1978. Metafiziniai apmąstymai. Šeštasis apmąstymas. ).

ši ištrauka paaiškina du dalykus. Pirma, dekartas nori pasiekti savo dualistinę išvadą remdamasis metafiziškai neutraliomis prielaidomis – neneigdamas kūno ar, savaime suprantama, sąmonės aktualaus egzistavimo.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (1597 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eimantas
  • R.Dekarto dualizmo esmė
    10 - 1 balsai (-ų)
R.Dekarto dualizmo esmė. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/rdekarto-dualizmo-esme.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 16:26
×