Reabilitacijos ir socialinės integracijos tarpinio atsakymai


Autogeninė treniruotė AT. Progresyvi raumenų relaksacija. Muzikos terapija –. Vaizduotės pratimai. Tonuso sutrikimai.


Reabilitacijos priemonės naudojamos kompleksiškai, nepertraukiamai, jas koordinuojant, išlaikant reabilitacijos grandžių tęstinumą.

Tai yra moralinė pareiga padėti kitiems žmonėms, pasveriant pagalbos naudą ir žalą, tai yra stiprinant sveikatą ir gerą savijautą bei užkertant kelią ligoms, skausmui, kančiai.

Dažnai skiriasi paciento šeimos narių ir reabilitacijos specialistų požiūris į tai, kas yra gerai pacientui ir jo gyvenimo visavertiškumui.

4. Vaizduotės pratimai. Jiems nėra jokių taikymo apribojimų. Galima pasiūlyti prisiminti ar susikurti mintyse tokią vietą, kur jaučiatės saugus, ramus, kur galite atsipalaiduoti, ir tiesiog įsivaizduoti, kad esate ten. Svarbu kuo detaliau ir aiškiau pamatyti susikurtąjį vaizdą, pageidautina įtraukti ne tik regimuosius vaizdinius, bet įsivaizduoti ir garsus, kvapus, taip pat nepamiršti lytėjimo ar skonio pojūčių. Atsipalaiduoti paprastai padeda pajūrio ar pievos vaizdiniai maloniai šiltą vasaros dieną, žvalumo suteikia ankstyvo ryto gamtoje, vandens purslų vaizdiniai. Kiekvienas žmogus geriausiai gali atrasti jam tinkantį, padedantį atsipalaiduoti vaizdinį.

Pasyvius atlieka kineziterapeutas. Tuomet judant nėra aktyvaus raumenų susitraukimo bei valingų paciento pastangų. Pasyviems pratimams taip pat priklauso mechanoterapija (dozuoti, ritmiški judesiai, atliekami specialiais aparatais), masažas, trakcinė terapija (kūno dalių tempimas) ir kt. Aktyvius pratimus atlieka pats ligonis.

2. Sutrikusių rankų funkcijų atstatymas. Pacientams, patyrusiems galvos smegenų traumą, persirgusiems insultu, esant nugaros smegenų sužalojimui ir daugeliui kitų ligų ar traumų, labai dažnai sutrinka rankų funkcijos. Viena iš ergoterapijos procedūrų dalių yra rankų veiksmai, judesių grąžinimas ar jų kompensavimas. Atliekant fizinius pratimus, stiprinama rankų raumenų jėga, gerinamas sąnarių paslankumas, stimuliuojami jutimai, daug dėmesio skiriama smulkiajai motorikai lavinti.

4. Suvokimo lavinimas. Jei pacientas turi suvokimo, mąstymo, atminties ar dėmesio koncentracijos problemų, ergoterapeutas duoda įvairių nesunkių užduočių, lavinančių sutrikusią funkciją (skaičiavimas, rašymas, kryžiažodžių sprendimas, stalo žaidimai, pokalbiai, užduočių sprendimas).

  • Sociologija Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1756 žodžiai)
  • Vaida
  • Reabilitacijos ir socialinės integracijos tarpinio atsakymai
    10 - 3 balsai (-ų)
Reabilitacijos ir socialinės integracijos tarpinio atsakymai. (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/reabilitacijos-ir-socialines-integracijos-tarpinio-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:43
×