Reabilitacijos metodai


Reabilitacijos metodai. Kineziterapija. Ergoterapija. Psichoterapija. Kalbos sutrikimų korekcija. Ortopedinės ir kompensacinės technikos priemonės.

ORTOPEDINĖS IR KOMPENSACINĖS TECHNIKOS PRIEMONĖSAsmenims, kuriems yra sutrikusi atramos-judamojo aparato funkcija, labai svarbu tinkamai parinkti ortopedines ir kompensacinės technikos priemones. Tai padaryti padeda gydytojas ortopedas ir kompensacinės technikos specialistas. Šios priemonės kompensuoja prarastą funkciją, pristabdo ligos progresavimą, pagerina gyvenimo kokybę ir sumažina traumų riziką. Dažniausiai naudojamos ortopedinės priemonės:

 Koreguojamieji korsetai.Naudojami stuburo kaklo, krūtininės, krūtininės-juosmens dalies iškrypimui (skoliozei) gydyti, ydingai laikysenai koreguoti, raktikaulio lūžiams gydyti ir kt.

 Kiti gaminiai: pvz., vyriškas bandažas kirkšnių išvaržai (kai netaikomas operacinis gydymas); galvos pilotė (po kaukolės operacijų ir kaulų defektams padengti), apsauginis šalmas galvai, ortopedinė avalynė ir kt.Labai svarbu, kad ortopedinės priemonės būtų parenkamos individualiai. Dėl spaudimo jos neturi trikdyti kraujotakos, taip pat neturi būti per laisvos, kad neslystų, neturi būti aštrių kampų. Būtina pastoviai sekti odos būklę priemonės taikymo vietoje, ypač jei yra sutrikę galūnės jutimai. Pacientas turi žinoti apie galimus odos pažeidimus ir tinkamai ją prižiūrėti. Kadangi įtvarai riboja galūnės funkciją, gydytojas turi tiksliai nustatyti jų naudojimo laiką, nes, pvz., kojų įtvarai gali keisti eisenos dinaminį stereotipą, nuo kurio vėliau sunku atprasti.Pagrindiniai reikalavimai ortopedinėms priemonėms yra: naudingumas, gerai parinktas svoris, komfortas, paprastumas, estetiškumas, prieinamumas.Kompensacinė technika naudojama siekiant gerinti žmogaus galimybes judėti, apsitarnauti, orientuotis aplinkoje, bendrauti, priimti informaciją, dalyvauti darbinėje, kultūrinėje ir sportinėje veikloje. Kompensacinė technika parenkama pagal tai, kokios biosocialinės funkcijos yra sutrikusios. Yra individualaus ir kolektyvinio naudojimo technika. Individualaus naudojimo technika padeda kompensuoti tokias funkcijas: -judėjimo (vežimėliai: mechaniniai ir elektriniai, įvairios vaikštynės, lazdos ir kt.);-apsitarnavimo (įtvarai šaukštams, dantų šepetukui, specialūs įrankiai kojinėms užsimauti, kilpelės sagoms užsisegti);-regos (lazdelės vaikščiojimui, Brailio žadintuvai);-klausos (klausos aparatai, telefonai kurtiesiems su tekstine eilute, šviesos signalu);-kalbos (kompiuteriai individualiam tarties ir kalbos mokymui)ir kt. Kolektyvinio naudojimo technika padeda viešose visuomeninėse vietose. Tai pandusai, pakėlėjai, specialūs liftai, garsiniai šviesoforai akliesiems, specialūs tualetai su laikikliais ir kt.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (2372 žodžiai)
  • Jolita
  • Reabilitacijos metodai
    10 - 5 balsai (-ų)
Reabilitacijos metodai. (2014 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/reabilitacijos-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:44
×