Reabilitacijos praktikos atsakaita


Įvadas. Ligonio ištirimo planas. Funkcinis kojų judesių tyrimas. Išvados. Studento pastabos ir pasiūlymai. Literatūra ir šaltiniai.

Reabilitacijos veiklą stebėjau ortopedijos-traumatologijos skyriuje. Du kartus per dieną kineziterapeutas apeina visas savo skyriaus palatas, praveda lengvas mankštas ir apmoko pacientus vaikščioti su vaikštynėmis ir ramentais. Mankštos yra pravedamos kiekvienam individualiai atsižvelgiant į kineziterapinę diagnozę. Kiekvienam pacientui atskirai yra paaiškinama tiksliai kaip atlikti pratimus, jei pacientas nesupranta jam paaiškinama keletą kartų, tol kol pratimą atlieka teisingai. Tačiau jei pacientui vis tiek nepavyksta jo atlikti arba jis jo negali atlikti pilnai, pratimą padeda atlikti kineziterapeutas, tada pratimas yra atliekamas pasyviai. Kineziterapeutas su pacientais bendrauja labai maloniai, kalba garsiai ir lėtai, duoda tikslius ir aiškius nurodymus kaip atlikti pratimus, jis taip pat prižiūri, kad pratimai būtų atliekami teisingai, kad nebūtų neigiamų pasekmių. Labai svarbu kokia paciento nuotaika ir savijauta, nes lengviau bendrauti su tais pacientais, kurie optimistiškai nusiteikę, noriai atlieka pratimus, supranta, kad reikia mankštintis ir jiems bus geriau. O su pacientais, kurie nemato mankštos naudos, bendrauti yra sunku. Dažniausiai pagirimai pacientą skatina didesnę motyvacija mankštintis.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (921 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Reabilitacijos praktikos atsakaita
    10 - 4 balsai (-ų)
Reabilitacijos praktikos atsakaita. (2014 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/reabilitacijos-praktikos-atsakaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:13
×