Reabilitacijos programos


Reabilitacinių programų ypatumai ir efektyvumas. Įvadas. Medicininės, socialinės ir ekonominės reabilitacijos problemos. Reabilitacijos pagrindiniai principai. Reabilitacijos organizavimas ir strategija vyresnio amžiaus žmonių reabilitacijos ypatumai. Socialinio darbuotojo vaidmuo psichikos ligomis sergančių asmenų psichosocialinėje reabilitacijoje. Shizofrenija sergančiųjų reabilitacija poezijos terapijos metodu. Išvados.

Taikant reabilitacijos priemones vyresnio amžiaus žmonėms svarbu atsižvelgti į šiuos principus: Tikslios medicininės diagnozės nustatymas; Kiek įmanoma ankstyvesnė reabilitacija; Išsamus funkcijų įvertinimas; Individualus kiekvienam pacientui priemonių planas;.

Efektyvus bendravimas, komandinis darbas; Stimuliuojanti, įgalinanti ir skatinanti pasitikėjimą aplinka; Paciento gebėjimo ir asmeninių savybių panaudojimas siekiant tikslų; Šeimos įtraukimas į reabilitacijos procesą; Kruopštus planavimas išleidžiant pacientą iš stacionaro.

Dažnai senyvo amžiaus liginiai suserga silpnaprotyste. Norint kiek įmanoma reabilituoti tokios negalios ištiktus ligonius, būtina: Įvertinti aplinką ir prireikus, padaryti joje pakeitimus. Sudaryti sąlygas pakankamam fiziniam ir protiniam šių ligonių aktyvumui. Vengti situacijų, kurios sukeltų stresinę būseną ir kur tik įmanoma lavinti ligonio atmintį.

Keičiant gyvenamąją vietą, ligonį parengti iš anksto. Informuoti ligonį ir jo šeimos narius dėl ligos pobūdžio, funkcinių pažeidimo, galimybių jas kompensuoti, ligos prognozės. Informuoti ligonio šeimą apie galimą socialinę pagalbą, reikalingą literatūrą. Padėti šeimos nariams išsiaiškinti kylančių konfliktų priežastis ir jas šalinti. Neskubėti atiduoti senelį į globos ar slaugos įstaigas. Konsultuoti šeimos narius etiniais ir teisiniais klausimais.

Sutaupomas šeimos narių laikas. 4.Sudaromos sąlygos šeimos nariams aktyviai prisidėti prie reabilitacijos. 5.Atvykę į namus, reabilitacijos komandos nariai gali greičiau pastebėti šeimoje kylančias psichologines problemas ir padėti jas išspręsti.

  • MS PowerPoint 246 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (850 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daina
  • Reabilitacijos programos
    10 - 9 balsai (-ų)
Reabilitacijos programos. (2014 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/reabilitacijos-programos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:43
×