Reakcijos greičio priklausomybė nuo temperatūros (2)


Laboratorinis darbas. Reakcijos greičio priklausomybė nuo temperatūros. Reaguojančių medžiagų koncentracijos įtaka cheminiai pusiausvyrai. Reakcijos greičio priklausomybė nuo temperatūros. DARBO TIKSLAS susipažinti su cheminių reakcijų greičio reiškimo būdais, pusiausvyros konstanta ir pusiausvyros poslinkiais, keičiat bandymo sąlygas. Reaguojančių medžiagų koncentracijos įtaka cheminei pusiausvyrai. Uždaviniai.

DARBO TIKSLAS: susipažinti su cheminių reakcijų greičio reiškimo būdais, pusiausvyros konstanta ir pusiausvyros poslinkiais, keičiat bandymo sąlygas.

Į kūgine kolba įpilame 10ml. H2O ir 1ml. H2SO4 , gauta tirpalą tolygiai paskirstome į tris mėgintuvėlius. Po to pasveriame 1 gr. Na2S2O3 ir suberiame į kūgine kolba, ant viršaus įpilame 10 ml. H2O, sumaišome ir gautą tirpalą tolygiai paskirstome į tris mėgintuvėlius. Aplinkos temperatūroje sumaišome vienos mėgintuvėlių poros Na2S2O3bei H2SO4 tirpalus ir tiksliai atskaitome reakcijos susidrumstimo laiką nuo supylimo pradžios. Kitus mėgintuvėlius sudedame į stiklinę su vandeniu, padedame ant kaitinimo plytelės ir įstatome termometrą.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (438 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arnoldas
  • Reakcijos greičio priklausomybė nuo temperatūros (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Reakcijos greičio priklausomybė nuo temperatūros (2). (2014 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/reakcijos-greicio-priklausomybe-nuo-temperaturos-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 18:56
×