Reakcijų greitis


Reaguojančių medžiagų koncentracijos ir paviršiaus ploto įtaka reakcijos greičiui. Tikslas. Hipotezė. Įvadas. Literatūros apžvalga. Darbo priemonės ir reagentai. Eksperimento aprašymas. Marmuro gabaliukų ir druskos rūgšties (36 %) reakcijos rezultatai. Didelių marmuro gabaliukų ir druskos rūgšties (16 % ir 36%) reakcijos rezultatai. Išvada. Literatūros sąrašas. Kieti marmuro gabaliukai ir trinti marmuro gabaliukai druskos rūgštyje. Kieti marmuro gabaliukai druskos rūgštyje ir praskiestoje druskos rūgštyje.

VIDUKLĖS SIMONO STANEVIČIAUS GIMNAZIJAReaguojančių medžiagų koncentracijos ir paviršiaus ploto įtaka reakcijos greičiui.

Ištirti, kaip reakcijos greitis priklauso nuo kietų medžiagų paviršiaus ploto ir reaguojančių medžiagų koncentracijos.

Reakcijos greitis priklauso nuo reaguojančių medžiagų paviršiaus ploto ir koncentracijos.

Kiekvieną dieną aplink mus vyksta daugybė įvairiausių reiškinių: degimas, puvimas, rūdijimas ,lijimas, snaigių susidarymas, vandens virimas, užšalimas ir begalė kitų. Vieni iš jų yra fizikiniai, kiti cheminiai. Pastebėjau, kad vieni reiškiniai pvz:. degimas, vyksta labai greitai, kiti, kaip rūdijimas, pieno rūgimas, lėčiau. Todėl nutariau išsiaiškinti, nuo ko priklauso cheminių reakcijų greitis.

Druskos rūgšties (HCl) tirpalai 36 % ir 16 % Kolba.

Pasveriame 3,7g marmuro, suberiame į kolbą ir vėl pasveriame.

Po to matavimo cilindru atmatuojame 20cm3 16 % druskos rūgšties ir supilame į kolbą su marmuru.

  • MS PowerPoint 907 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (360 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vytautė
  • Reakcijų greitis
    10 - 3 balsai (-ų)
Reakcijų greitis. (2014 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/reakciju-greitis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 05:42
×